Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Мала приватизація дозволить залучити до бюджету 3 млрд грн і створити нові робочі місця

  • 5521
Мала приватизація дозволить залучити до бюджету 3 млрд грн і створити нові робочі місця

Держава може отримати від реалізації програми малої приватизації приблизно 3 млрд грн надходжень до бюджету. А залучення нових інвесторів допоможе у створенні нових робочих місць, посилить потужності та виробництво на підприємствах в різних галузях і регіонах України.

Так, зокрема, цього року держава планує передати на приватизацію 7 хлібозаводів. Перший з них – Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів (КХП) у Хмельницькій області. Він знаходиться у гарному стані, наразі там працює 125 працівників. Стартова ціна хлібозаводу – на рівні балансової вартості, а це 187 637 810 грн. Так, підприємство використовувалось для переробки зерна на борошно або комбікорм, зберігання та перевалки продукції. Воно має доступ до залізничних колій та потужні елеватори, один з яких – обсягом у 75 тонн.

Продаж комбінату відбудеться 7 травня на прозорому онлайн-аукціоні.

«Усі аукціони малої приватизації відбуваються в онлайн, а до торгів можуть долучитися інвестори з будь-якої точки світу. Кількість учасників і розмір ставок до початку аукціону – невідомі, що забезпечує рівність умов для кожного учасника”, – зазначив директор департаменту приватизації Фонду державного майна України Владислав Данилішин.

За його словами, продажі через онлайн-систему дозволять залучити більше потенційних покупців, які в подальшому зможуть розвивати підприємство і збільшувати надходження в місцевий бюджет.

Як зазначала народна депутатка від «Слуги Народу» Роксолана Підласа, для того, щоб ліквідувати всі перешкоди на шляху залучення інвестицій, вже розроблено пакет законопроєктів: №4575 – зміни до Бюджетного кодексу; №4572 – зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення; №4573 – зміни до Кримінально-процесуального кодексу; №4574 – зміни до Податкового кодексу.

Так, наприклад, у законопроєкті №4575 пропонується, щоб частина прибутку від приватизації державних підприємств спрямовувалася в місцеві бюджети.

Важливо також зазначити, що у межах приватизації передбачаються умови, які має виконати інвестор після придбання об’єкту: збереження профілю діяльності, заборона звільнення працівників протягом визначеного часу, дотримання екологічних вимог і виконання заходів цивільного захисту.

Також серед умов – учасниками не можуть бути інвестори з країни- агресора.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy