Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Максим Степанов: Вакцинація в Україні почнеться вчасно

  • 1709
Максим Степанов: Вакцинація в Україні почнеться вчасно

Україні вдається вчасно розпочати вакцинацію населення від COVID-19. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» у Києві.

«Вже за тиждень в Україні розпочнеться перший етап вакцинації громадян від COVID-19. У державному бюджеті на 2021 рік для цього передбачено понад 3,9 млрд грн. Зокрема, на закупівлю вакцин», – розповів очільник МОЗ.

Максим Степанов нагадав, що у п’ятницю МОЗ отримало підтвердження про постачання 12 млн доз вакцин від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca та NovaVax. Її поставки почнуться вже в лютому.

Крім того, наприкінці минулого року Україна уклала контракт на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай).

Міністр охорони здоров’я підкреслив, що вакцинація буде безкоштовною і добровільною. А вакцина – обов’язково безпечною. Протягом 2021-го – першого кварталу 2022 року планується вакцинувати щонайменше 50% населення, це близько 21 млн людей.

«Суть і пріоритет, незалежно від партії чи політичних поглядів, має бути один – життя і здоров’я наших громадян. І рівний доступ до професійних медичних послуг для всіх без виключення громадян України», – сказав Максим Степанов.

Для здійснення вакцинації від коронавірусу медична система здатна забезпечити 4250 пунктів щеплень та 572 мобільні бригади – це близько 23 мобільних бригад на регіон.

Найближчими днями разом із партнерами МОЗ запустить інформаційний портал із питань COVID-вакцинації. Крім інформації про етапи вакцинації та доступні вакцини з’явиться можливість запису на щеплення для різних цільових груп.

Нагадаємо, у Києві відбувається триденний форум «Коронавірус: виклики та відповіді», перший із низки Всеукраїнських форумів «Україна 30». Відкрив форум Президент Володимир Зеленський, розповівши про план боротьби з COVID-19.

Методи протидії поширенню COVID-19 обговорюють представники Офісу Президента, уряду, Верховної Ради, а також міжнародні експерти, представники урядів провідних держав, ВООЗ, ЮНІСЕФ та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Головне завдання Форуму визначити стратегію та план дій щодо вакцинації на 2021 рік, налагодити міжнародну співпрацю та партнерство з ЄС у боротьбі з коронавірусом, забезпечити більший доступ українців до коректної інформації щодо вакцинування й протидіяти дезінформації та фейкам.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy