Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Литва – один з лідерів підтримки України на шляху до ЄС та НАТО

  • 194
Литва – один з лідерів підтримки України на шляху до ЄС та НАТО

На сьогодні лідерська підтримка України Сеймасом Литви, зокрема на шляху України до ЄС та НАТО, є вкрай важливою.

Про це зазначила народна депутатка «Слуги Народу» Юлія Овчинникова, виступаючи на міжнародному форумі «Два роки незламності: розбудова лідерства української спільноти», який відбувся за ініціативи Українського центру у Литві.

«Литва продемонструвала всьому світу приклад справжньої консолідації, єдності та підтримки як на рівні вищого керівництва держави, уряду, парламенту, муніципалітетів, так і громадських організацій та волонтерів», – сказала вона.

За словами Юлії Овчинникової, також важлива підтримка української спільноти Литвою для захисту основоположних прав і свобод, задоволення культурних і мовних потреб, консолідації українського етнокультурного простору, збереження, розвитку української ідентичності, культури, мови, звичаїв та традицій.

Нагадаємо, після 24 лютого 2022 року в Литву прибуло майже 80 тис. громадян України (практично всі з них – жінки і діти), які вимушені були тимчасово покинути свої домівки через російську військову агресію.

Також народна депутатка «Слуги Народу» зауважила, що Україна високо оцінює спільну роботу, направлену на запобігання випадкам незаконного усиновлення дітей-сиріт чи їх переміщення. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України литовцями було реалізовано ряд проектів, спрямованих на допомогу українцям.

Довідка: Український центр – це перший культурно-освітній простір у країні-члені ЄС, створений за ініціативи та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської та Першої леді Литви Діани Наусєдєнє.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy