Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Люди хочуть відчувати відповідальність судової влади перед суспільством – Андрій Костін

  • 5282
Люди хочуть відчувати відповідальність судової влади перед суспільством – Андрій Костін

У комітетах Верховної Ради вже знаходяться кілька законопроєктів, які передбачають реформу правосуддя. Про це розказав голова Комітету ВРУ з питань правової політики, член Комісії з питань правової реформи Андрій Костін під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

За словами Костіна, позиція Президента і політичної партії «Слуга Народу» полягає у зміні підходу при формуванні органів судової влади.

«Раніше Вища кваліфікаційна комісія суддів України формувалася за квотним принципом, але Президент та народні депутати виступають за конкурсний підхід. Це буде прозорий, відкритий конкурс, на якому будуть відібрані найбільш компетентні й доброчесні нові члени ВККСУ», – пояснив Костін.

Також він розповів, що у комітетах Верховної Ради вже знаходяться кілька законопроєктів, які передбачені стратегією реформи правосуддя. В першу чергу, це законопроєкт № 3711, який забезпечить ще більшу автономію як для Вищої кваліфікаційної комісії судів України, так і для конкурсної комісії, яка формуватиме новий склад ВККСУ.

Найближчими днями депутати розглянуть доопрацьований проєкт і мають намір підтримати його у першому читанні. Це потрібно, щоб необхідні зміни до нього, які обговорювалися з представниками професійної спільноти та з міжнародними партнерами, були внесені до другого читання.

«Люди хочуть довіряти судам і водночас відчувати відповідальність судової влади перед суспільством», – наголосив Костін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy