Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Людський фактор максимально обмежений: Олена Шуляк пояснила, чому програма єВідновлення виключає корупцію

  • 286
Людський фактор максимально обмежений: Олена Шуляк пояснила, чому програма єВідновлення виключає корупцію

Механізм отримання допомоги на ремонт пошкодженого майна в рамках програми єВідновлення є прозорим, а сам перелік руйнувань оцифрований відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Людський фактор максимально обмежений. Зробити оцінку руйнувань житла комусь дешевше чи дорожче не вдасться. Всі суми фіксовані та з ними можна ознайомитися, що є першим кроком до прозорості та чесних правил роботи механізму з надання компенсації. По-друге, все відбувається з використанням цифрових інструментів: можна відкрити рахунок у банку і на нього отримати кошти. Ними можна розрахуватися з компаніями, які безпосередньо будуть здійснювати роботи, чи купити виключно будівельні матеріали. Тобто продукти чи одяг за кошти компенсації купити не вдасться, оскільки постановою Кабміну чітко визначений перелік цілей, на які можна використати ці кошти, і при спробі купити щось інше, такий платіж не пройде», – пояснила очільниця партії.

Вона додала, що компенсація на відновлення пошкодженого майна здійснюватиметься виключно за допомогою безготівкового розрахунку, а також наголосила, що єВідновлення – лише перший етап виплати компенсації за пошкоджене майно.

«Через певний час закон має запрацювати на 100%, коли компенсацію зможуть отримувати громадяни, житло яких вщент зруйноване. Поки працює лише програма єВідновлення, за якою можна отримати компенсацію не більше ніж 200 тисяч гривень», – зазначила народна депутатка, нагадавши, що строк розгляду заяви не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

«На сьогодні багато залежить від того, як будуть працювати комісії при органах місцевого самоврядування. Ми сподіваємося, що такі комісії вже максимально створені в необхідній кількості і вони починають безпосередньо виконувати свою роботу. Зі свого боку, ми на рівні парламентського контролю та взаємодії з центральними органами виконавчої влади надаватимемо будь-яку допомогу: інформаційну, навчальну, аби комісії швидко справлялися з поставленими цілями та завданнями», – резюмувала очільниця партії.

Нагадаємо, парламент ухвалив ініційований головою політичної партії «Слуга Народу» Оленою Шуляк законопроєкт №7198 про виплату компенсації власникам знищеного та пошкодженого майна. Президент підписав цей законопроєкт 17 березня. Наразі виплати можуть оформити власники помешкань з незначними пошкодженнями.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy