Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Лілія Пашинна: Відшкодування витрат на придбання незалежних джерел електроенергії допоможе містянам пройти зиму

  • 1187
Лілія Пашинна: Відшкодування витрат на придбання незалежних джерел електроенергії допоможе містянам пройти зиму

Столична влада за ініціативи фракції «Слуга Народу» у Київській міській раді частково компенсуватиме з міського бюджету витрати мешканців багатоквартирних будинків на купівлю будь-яких незалежних джерел живлення. Подібні рішення міських рад ініціюють місцеві депутати від «Слуги народу» у різних регіонах. Якотримуватимуть компенсацію кияни розповідає ініціаторка проєкту, депутатка від фракції «Слуга Народу» в Київській міській раді Лілія Пашинна.

Розкажіть про суть вашої ініціативи

Основна наша мета – стимулювати людей, які живуть у багатоповерхівках, згуртуватися й за підтримки місцевої влади врятуватися від блекаутів. Ми бачимо, що ворог ледь не щодня намагається знищити нашу інфраструктуру і навряд чи планує зупинитися.

Люди залишаються у холодних будинках, дехто навіть без можливості приготувати їсти. А попереду зима, до якої мусимо готуватися заздалегідь. Саме тому ми вирішили створити цей проєкт. В його рамках мешканці багатоквартирних будинків зможуть купувати будь-які незалежніджерела електроенергії: бензинові, дизельні, газові генератори, сонячні зарядні станції, інвертори та інше обладнання, а місто компенсуватиме їм частину витрат.

Хто зможе претендувати на компенсацію?

Програмою можуть скористуватися ОСББ, ЖБК та управителі багатоквартирних будинків. Важливо, щоб запит на компенсацію був надісланий саме від юридичної особи. Якщо мешканці будинку просто скинулися й купили собі генератор – компенсація не працюватиме. 

Як подати запит на компенсацію? Які потрібні документи?

По-перше, дуже радимо викликати спеціаліста-енергетика. Він порадить, якої потужності потрібен генератор, чи варто  підключати до будинку одне джерело, або ж декілька. Адже житло будувалося в різні періоди, і схеми забезпечення їх електроенергією є різними. Можливо, треба приєднати енергію окремо для ліфтів і квартир. Тобто важливо уникнути ситуації, коли ви купили генератор, а його потужності замало для вашого будинку.

Також можна домовитись поставити запобіжники на кожну квартиру. Щоб не було так, коли одні користуються пральною та посудомийною машиною, а інші вмикають лише одну лампочку. Це має бути рівномірно розподілена енергія. 

Потім ОСББ, ЖБК чи управителі купують генератор, заповнюють заяву на компенсацію і подають пакет документів в районну державну адміністрацію.

Список документів наступний:

– заява на часткове відшкодування вартості приладу;

– завірена копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

– копія протоколу співвласників багатоквартирного будинку про вибір управителя будинку (подається Управителем у разі якщо в будинку не створено ОСББ/ ЖК);

– завірена копія видаткової накладної на придбання приладу.

А чи вистачить місцевим бюджетам грошей на компенсації та від чого залежатиме сума компенсації?

Забезпечити людей електроенергією та теплом – це наразі пріоритет. Тому коштів на це вистачить. Але кожна місцева рада визначатиме розмір компенсацій, виходячи з можливостей свого бюджету.

Наприклад, днями у Києві затвердили Міську цільову програму про часткове відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані ОСББ, ЖК та управителями багатоквартирних житлових будинків. Столиця компенсуватиме 75% вартості таких приладів, але не більш ніж 80 тис грн. Заявки прийматимуть кожні 2 місяці у районних держадміністраціях та нараховуватимуть компенсацію.

У Рівному розглядають проєкт, за яким компенсуватимуть 95% вартості генератора, але також не більше ніж 80 тис. грн. А от львів’янам повертатимуть 50% коштів від ціни генератора, але не більше 30 тис. грн. І є вимоги до електрогенератора – його номінальна потужність має бути від 3 кВт. Тобто у кожному регіоні по-різному, залежно від можливостей бюджету. 

Чи можуть відхилити заявку на компенсацію? І як довго чекати коштів?

Компенсуватимуть кошти всім. Відхилити заявку можуть тільки в разі неналежним чином оформлених документів. Термін компенсації в разі позитивної відповіді РДА – 2 місяці.

Чи готові громадяни купувати генератори?Наскільки це нагальна потреба?

Ми постійно спілкуємось з мешканцями з різних регіонів, громадськими активістами. І давно зрозуміли, що люди не будуть сидіти, склавши руки. Вони готові організовуватись і забезпечувати собі комфортне життя в умовах війни у співпраці з місцевою владою.

Взагалі, перші заявки на компенсації почали надходити після того, як я опублікувала пост, що ми зареєстрували відповідну постанову – навітьще не проголосували її. Але люди вже показали нам готовність до спільних дій. 

Сподіваюсь, усі регіони ухвалять відповідні рішення, ми пройдемо цю зиму і святкуватимемо перемогу разом.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy