Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ліки, фінансування лікарень, планові операції: Михайло Радуцький про те, як працює медична система в умовах війни

Ліки, фінансування лікарень, планові операції: Михайло Радуцький про те, як працює медична система в умовах війни

Доставка медикаментів, стабільне фінансування лікарень, закупівля обладнання та «швидких», відновлення планових операцій, вивіз онкохворих дітей за кордон. МОЗ і Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування продовжують налаштовувати медичну систему для роботи в умовах війни. Детальніше розповідає очільник Комітету, народний депутат від «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

Путінські фашисти щодня атакують медичні заклади, порушуючи міжнародне право. Вчора у Сєвєродонецьку відкрили вогонь по дитячій лікарні, раніше – обстріляли опорну лікарню у Чернігові. Загалом російські нелюди пошкодили будівлі 135 лікарень, з яких 9 зруйновані вщент.

Від початку війни вбито 6 медиків, 16 поранено. Навіть в умовах постійної небезпеки медичні працівники продовжують героїчно надавати допомогу пацієнтам по всій країні.

Разом із МОЗ переводимо систему охорони здоров’я на роботу у воєнний час. Працюємо в наступних напрямках:

☑️ Доставка медикаментів

Регулярно проводимо зустріч з виробниками лікарських засобів. Нещодавно збирались з колегами з Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури для вирішення логістичних питань доставки медпрепаратів. Наразі більшість фармацевтичних заводів продовжують працювати, також отримуємо гуманітарну допомогу. Поступово відновлюємо роботу аптечних пунктів. Наразі працюють 10 тис. аптек, до кінця тижня їх стане 12 тис. Сьогодні є перебої з доставками лікарських засобів до міст, біля яких точаться активні бойові дії. Але по кожному випадку напрацьовується окреме логістичне рішення.

☑️ Стабільне фінансування лікарень

МОЗ максимально спростив роботу медичних закладів (лікарні отримують фінансування 1\12 від суми договору з НСЗУ, звітність в електронній формі можна тимчасово не подавати). Від початку війни медзаклади вже отримали більше 15 млрд грн.

☑️ Закупівля обладнання та «швидких»

До регіонів надходить сучасне медичне обладнання та машини «швидкої». Вже поставили 7 нових ангіографів, наразі триває монтаж та підключення до запуску. До Харкова доставили 18 нових машин «швидкої» – гуманітарна допомога з Данії. Загалом з початку року автопарк Центрів екстреної медичної допомоги поповнився на 100 нових машин.

☑️ Відновлення планових операцій

У регіонах, де це можливо, поновлюємо проведення планових операцій. У Києві з понеділка знову почнуть проводити хірургічні втручання в не екстрених випадках. Але за умови, що ліжковий фонд закладу вільний хоча б на 50%. Але, звісно, екстрена медична допомога, лікування поранених проводиться позачергово.

☑️ Вивозимо онкохворих дітей за кордон

На даний час пацієнтам з раком доводиться ховатись від обстрілів у бомбосховищах. Їх потрібно вивезти до безпечного місця без переривання курсу лікування. За ініціативи Олени Зеленської вже 300 онкохворих дітей вивезено на безкоштовне лікування до країн Європи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy