Леся Забуранна: Київ без заторів – скоро стане реальністю
Як Києву позбутися вічної проблеми – заторів, пришвидшити пересування людей містом і покращити їхнє здоров’я, зменшивши рівень забруднення повітря вихлопними газами? Розповідає Леся Забуранна.
Як Києву позбутися вічної проблеми – заторів, пришвидшити пересування людей містом і покращити їхнє здоров’я, зменшивши рівень забруднення повітря вихлопними газами? Рішення вже є. Днями у Києві презентували проєкт нової обхідної дороги, що допоможе звільнити центр від вантажного транспорту та оптимізувати міжнародні логістичні маршрути.
Що таке КОД?
Київська обхідна дорога, або скорочено КОД – це один із ключових перспективних об’єктів президентської програми «Велике будівництво». Дорога навколо столиці матиме вигляд «напівкільця» загальною протяжністю майже 150 км, налічуватиме 6 ділянок та сполучатиме автошляхи М-07 Київ – Ковель, М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса, Н-01 Київ – Знам’янка, Н-08 Бориспіль – Маріуполь, М-03 Київ – Харків та М-01 Київ – Чернігів.
Також передбачається будівництво мостового переходу з підходами через р. Дніпро протяжністю понад 25 км, із яких 5,9 км – сам міст.
По суті, ця дорога буквально зшиватиме Україну, адже об’єднає всі шість основних міжнародних трас, що зараз транзитом проходять через Київ.
На будівництво, яке триватиме впродовж 5 років, планують витратити 85 млрд грн. Де брати кошти? Запитання доречне. Насамперед, ми розраховуємо на зацікавленість іноземних інвесторів та будівельні компанії. Вони забезпечать прозорість та якість роботи. З нашого боку – зрозумілі та відкриті правила гри Укравтодору, загальнодержавна орієнтованість на якість, що дозволять повністю забезпечити швидку реалізацію цього проєкту.
До речі, неодноразово нас запитували, чи будуть такі дороги платними. Така можливість є, але плата не буде критичною, і вона однозначно вартуватиме часу та бензину, який люди витрачатимуть у заторах. До того ж платні якісні дороги – це норма для цивілізованого світу, до якого ми впевнено йдемо.
Окрім того, не забуваємо, що держава й надалі підтримуватиме автошляхи зі Стабілізаційного фонду. Ми всі розуміємо, що це сприятиме створенню нових робочих місць і є вкладенням в реальний розвиток економіки. «Велике будівництво» вказує нам на пріоритети держави – розвиток інфраструктури.
Чому потрібно будувати КОД зараз?
Уявіть собі, цього літа Київ потрапив до топ-3 міст світу за показником рівня заторів. Щодня безліч мешканців столиці годинами стоять у заторах, коли цей час могли б приділити для родини чи друзів. А все тому, що Київ – це транзитний центр. Він зв’язує не лише Лівобережну та Правобережну Україну, а й Східну та Західну Європу.
Взагалі, на сьогодні транспортний потік у столиці України – це близько 900 тис. автомобілів на добу. Кількість транзитного транспорту, що проходить містом, вражає – 40%. Він руйнує міські дороги, значно ускладнює трафік та погіршує якість повітря.
Ще одна причина – відсутність у Києві повноцінної окружної дороги, якою якраз міг би рухатися такий транспорт, оминаючи центр. Уявіть собі, Київ – єдине велике місто, де немає окружної дороги. Єдине. І це столиця!
Так, в нас є недобудована Кільцева дорога. Ключове слово – недобудована. Декілька ділянок досі недобудовані, а тому не створюють кільце навколо міста. Та й, зрештою, ця дорога давно перетворилася на звичайну міську вулицю, де щодня крім транзитного транспорту їздять десятки тисяч легкових автомобілів мешканців Києва, громадський транспорт.
Чому досі не втілили концепцію нового обходу м. Києва?
Ми маємо розуміти, що Кільцева дорога – це дорога місцевого значення і підпорядковується Київавтодору, а він пов’язаний з КМДА. Ми бачимо корупційні скандали, неможливість або небажання місцевої влади знайти ресурси на будівництво.
Саме тому важливо, щоб у жовтні на місцевих виборах до міської ради увійшла нова команда, яка знає і може робити те, що потрібно киянам.
Як КОД покращить життя міста?
Окрім розвантаженості трафіку варто сказати про екологічну складову. Будівництво КОД дозволить нам знизити рівень забруднення повітря вихлопними газами і зробити Київ чистішим. Ми маємо піклуватися про здоров’я киян.
Ще одна перевага будівництва нової обхідної дороги – ми вбережемо наші шляхи від надмірного навантаження, що несе на собі транзитний транспорт. Так, КОД забере до 70% вантажного транспорту, що є причиною руйнування 90% шляхів.
До того ж ми розвантажуємо та бережемо і наші мости. Щоб ви розуміли, наприклад, Південний міст будувався з розрахунком 20 тис. авто щодня, на сьогодні там їх від 100 до 110 тисяч.
Ну і серед прогнозів – зменшення кількості ДТП у місті, пов’язаних із незадовільними дорожніми умовами.
А головне – КОД буквально зшиватиме Україну, як і вся програма «Велике будівництво». Дорога об’єднає 6 міжнародних трас, що зараз транзитом проходять через Київ.
Мені імпонує та стратегія і тактика Президента і парламенту, що попри економічну кризу в усьому світі та Україні зокрема, попри наслідки пандемії програма «Велике будівництво» і проєкт КОД – це складова розбудови майбутнього всієї країни. Від розвиненої інфраструктури, створення нових робочих місць та ефективної роботи реальної економіки залежить успіх держави.
Зрештою, ми прийшли для того, щоб реально виконувати свої обіцянки, які давали виборцям, вирішувати проблеми людей. А питання заторів і забруднення повітря було якраз серед топ-5 найбільших проблем для киян, за нашими дослідженнями.