Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Леся Забуранна розповіла, що відрізняє бюджет-2022 від всіх попередніх бюджетів

  • 9824
Леся Забуранна розповіла, що відрізняє бюджет-2022 від всіх попередніх бюджетів

Рекордні видатки на оборону, підтримка медицини, освіти та нові бюджетні програми для здоров’я людей та дітей – ці новації відрізняють бюджет-2022 від всіх попередніх.

Про це сказала на брифінгу голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету з питань бюджету Леся Забуранна.

Вона звернула увагу на те, що проєкт бюджету був підготовлений на основі затвердженої в липні бюджетної декларації.

«Саме тому ми можемо відслідковувати основні пріоритети, які уряд і парламент бачать в тому, як має формуватися бюджет на найближчі 3-5 років», – додала політик.

Голова підкомітету назвала декілька головних напрямків проєкту бюджету:

  • збільшення дохідної частини за рахунок детінізації економіки. Завдяки низці ухвалених законопроєктів ми бачимо збільшення надходжень на близько 40 млрд грн;
  • рекордно високі видатки на оборону, близько 6% від ВВП;
  • 197 млрд грн на медицину, що є найбільшими видатками в історії незалежної України.

Також важливим відмінним фактором цього бюджету є нові бюджетні програми, що стосуються здоров’я людей і окремо – дітей.

«Це нова бюджетна програма щодо питної води. Адже до нас звертається багато людей, які хотіли б, щоб якісна питна вода була доступна в усіх регіонах. Друга програма стосується якісного харчування в школах. Врешті за 30 років ми оновлюємо харчоблоки їдалень у школах і на це йде близько 1,5 млрд грн. Роль здорового харчування для розвитку дітей надважлива», – наголосила голова підкомітету.

Окрім того, понад 53 млрд грн піде на розвиток регіонів і наразі закладено близько 11 млрд на Фонд регіонального розвитку, який передбачає розбудову інфраструктурних проєктів.

«Важливе питання – увага держави до регіонів, особливо в період опалювального сезону. Розуміючи зростання цін і тарифів, ми спрямовуємо додатково 4% від ПДФО, щоб вони лишались в місцевих бюджетах і частку акцизного податку для вирішення питання, фіксуючи газ для населення та комунальних установ», – повідомила вона.

Зазначимо, що депутати від «Слуги Народу» будуть пропонувати уряду переглянути видатки, аби була можливість збільшити мінімальну зарплату та виплати на субсидії.

«Ми сподіваємось, що уряд почує нашу думку щодо збільшення мінімальної зарплати. Також я особисто подала пропозицію щодо збільшення програми по виплаті субсидій на 2,5 млрд грн», – підкреслила Леся Забуранна.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy