Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Легалізація медичного канабісу в Україні – зареєстровано законопроєкт. Деталі

 • 6094
Легалізація медичного канабісу в Україні – зареєстровано законопроєкт. Деталі

Народні депутати зареєстрували законопроєкт №5596 щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Основні зміни:

 • обіг промислових конопель дерегульовано;
 • обіг лікарських конопель за ліцензіями з державним контролем;
 • дозволяються наукові дослідження канабісу;
 • придбання ліків на основі канабісу виключно за рецептом лікаря;
 • простежуваність виробництва шляхом ведення публічного електронного реєстру та маркування продукції;
 • ліцензуванням діяльності з обігу лікарських конопель займатиметься Держлікслужба, що підпорядковується МОЗ;
 • канабідіол більше не належатиме до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин.

Голова Комітету питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, співавтор законопроєкту Михайло Радуцький наголосив, що йдеться виключно про легалізацію медичного канабісу. Тобто про ліки, а не наркотики.

«Ми 100% не дозволимо цим законом застосування канабісу не для медичних цілей. Національна поліція зможе відслідковувати шлях препарату від виробництва до пацієнта. Ліки не будуть відпускатися без електронного рецепту. Буде подвійний контроль Міністерства внутрішніх справ і Міністерства охорони здоров’я. Буде контроль громадськості», – пояснив Михайло Радуцький.

Співавтор законопроєкту, народний депутат Олександр Санченко акцентував, що відпуск лікарських засобів, виготовлених на основі лікарських конопель, буде здійснюватись лише за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом. Тобто їх неможливо буде придбати за власним бажанням.

Цього законопроєкту суспільство очікувало вже давно, додав депутат.

«Чому давно настав час легалізувати медичний канабіс? Понад 60 країн світу вже легалізували використання медичного канабісу в тій чи іншій формі. Понад 2 млн пацієнтів до сих пір лишаються без законного доступу до ліків на основі канабісу. Це змушує йти на чорний ринок. Сотні мільйонів гривень недоотримує державний бюджет через відсутність правового поля», – розповів Олександр Санченко.

Мар’ян Заблоцький, народний депутат від «Слуги Народу», співавтор законопроєкту, зазначив: нині в Україні є понад пів сотні медичних засобів, які є наркотичними, але необхідні для тяжкохворих пацієнтів і можуть використовуватися за рецептом лікаря. Так само багато людей потребують ліків із витяжкою канабісу, проте наразі такі медикаменти перебувають під забороною. Законопроєкт вирішує цю проблему.

«Цей законопроєкт фіксує на законодавчому рівні, що екстракти канабісу можуть використовуватися в ліках – виключно в зареєстрованих, які продаються тільки за рецептами. Також дозволяється вирощування канабісу в медичних цілях в Україні – виключно під ліцензійними умовами, в закритих приміщеннях і тільки для медичних препаратів. Ми дійсно вирішуємо тільки питання ліків. Питання рекреаційного використання канабісу в цьому законі закрито», – наголосив Мар’ян Заблоцький.

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy