Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Кредити для малих фермерів стануть доступнішими – Микола Сольський

  • 12105
Кредити для малих фермерів стануть доступнішими – Микола Сольський

В Україні з’явиться Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, що спростить отримання кредитів малими та середніми фермерами, які володіють землею до 500 га. Це передбачає законопроєкт №3205-2, що Верховна Рада незабаром розгляне у другому читанні.

«Дійсно, сьогодні у фермерів обмежений доступ до фінансування, зокрема до банківських кредитів – банки не хочуть ризикувати й втрачати кошти у разі неповернення позик. Тому ми пропонуємо запровадити програми часткового гарантування кредитів, вони дозволять покрити частину збитків банку у разі неповернення коштів. Цим займатиметься Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Тоді банківські структури охочіше кредитуватимуть фермерів», – розповів голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

За його словами, статутний капітал Фонду формується коштом державного бюджету та вкладами учасників. Частка держави у статутному капіталі становитиме не менше 51%, зменшити її не можна.

Крім того, законопроєкт передбачає незалежну корпоративну структуру управління Фондом, що є важливою умовою співпраці з міжнародними фінансовими організаціями й дає можливість збільшити обсяг гарантій.

Микола Сольський зазначає, що в законопроєкті №3205-2 депутати передбачили низку запобіжників, аби уникнути зловживань.

«Наприклад, не можуть бути учасниками програми компанії, акціонерами, членами або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни Росії, а також особи, пов’язані із терористичними організаціями, ті, хто перебуває під дією санкцій, і пов’язані з ними особи. Крім того, Фонд не буде підтримувати компанії, кінцевого власника яких неможливо встановити, ним є іноземна держава або він зареєстрований в офшорних зонах», – пояснив очільник аграрного комітету.

Фонд надаватиме гарантії тільки в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу, і термін цих гарантій буде обмежений терміном дії кредитного договору, але не більше ніж на 10 років.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy