Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування

  • 269
Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування

Країни G7 можуть долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування і зробити їй більш прозорою та ефективною.

Про це зазначила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк за підсумками робочої зустрічі представників посольств країн G7, міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

«Сьогодні ми обговорили імплементацію закону 5655 про реформу сфери містобудівної діяльності. Це важливий документ, який дасть старт масштабній відбудові країни і змінить принципи роботи будівельної галузі. Зокрема, ми цифровізуємо процеси видачі дозвільної документації, захищаємо культурну спадщину від забудови, забезпечуємо ефективний контроль та моніторинг за ходом будівництва. Будівельна галузь стане прозорою, некорупційною», – сказала вона.

Олександр Кубраков запросив під час зустрічі представників країн G7 й усіх стейхолдерів галузі: профільних асоціацій, бізнесу, антикорупційних організацій до створення моніторингової групи, яка контролюватиме хід впровадження для спільної впровадження реформи та розробки підзаконних актів, необхідних для запуску закону.

Як нагадав віце-премʼєр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перші етапи реформи почались ще 2 роки зі створення Порталу державної електронної системи у сфері будівництва.

«Коли ми починали, Реєстр обʼєктів будівництва знаходився у приватних руках закордоном, а хабарі буквально прописувались у системі. Сьогодні ми вже змінили це, створивши таку електронну систему, яка фіксує кожна дію або будемо бачити бездіяльність чиновників. Зараз Законом 5655 планується цифровізація тих послуг, які надає місцева влада. І це по суті новий етап реформи містобудівної галузі. Вважаю її найбільшою антикорупційною за останні роки», – сказав він.

У свою чергу, посли країн G7 запевнили у готовності долучитися до моніторингу впровадження реформи та зауважили на її своєчасності та важливості для України. Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН Анка Фельдгузен зазначила, що питання післявоєнного відновлення гостро постане перед більшістю регіонів України, а збереження повноважень місцевої влади – важливий крок для виконання закону про децентралізацію.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy