Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Країни Балтії та Скандинавії готові інвестувати в Україну вже сьогодні – Михайло Радуцький

  • 72
Країни Балтії та Скандинавії готові інвестувати в Україну вже сьогодні – Михайло Радуцький

Попри повномасштабну війну, Україна потребує інвестицій не завтра, а вже сьогодні. Такий важливий сигнал отримали від міжнародних партнерів під час форуму Investing and rebuilding Ukraine’s future 2024 у Таллінні, – повідомив за результатами зустрічі голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.

За його словами, це перша масштабна конференція з інвестування в Україну у країнах Балтії та Скандинавії після початку повномасштабного вторгнення.

Парламентар звернув увагу на масштаби пошкодження медичної інфраструктури: ворог повністю зруйнував понад 200 медзакладів, 1,8 тис. пошкодив.

«За оцінками Світового банку, втрати в системі охорони здоров’я через війну становлять понад $16 млрд. Разом з колегами та міжнародними партнерами напрацювали План післявоєнного відновлення сфери охорони здоров’я України до 2030 року. Запросив потенційних інвесторів ознайомитися з документом та приєднатися до реалізації Плану», – повідомив Михайло Радуцький.

Як зазначив народний депутат, важливо, що вже зараз триває відновлення медичної інфраструктури.

«Складена карта проєктів відбудови медичних закладів України, які були пошкоджені або зруйновані ворогом. Зокрема, проведено картування всіх проєктів відбудови медичної інфраструктури. Завдяки карті інвестор може подивитися, де найбільше потрібна допомога і яка саме», – акцентував очільник медичного комітету.

Михайло Радуцький під час свого виступу на конференції також розповів про роботу команди Президента Володимира Зеленського для залучення інвестицій в українську економіку.

«Ухвалений закон про страхування військових інвестицій. Відповідно до нього Експортно-кредитне агентство України страхує інвестиції від воєнних ризиків, і підприємці можуть розраховувати на компенсацію втрат у випадку «прильоту»», – поінформував парламентар.

Крім того, додав він, в індустріальних парках по всій Україні створені пільгові умови для заходу інвесторів, також працює механізм «інвестиційної няні», коли посадова особа уряду допомагає інвестору вирішити всі питання до підписання інвестиційного договору.

«У парламенті розробляється законопроєкт про Національну установу розвитку. Це буде аналог німецького державного банку KfW, що був створений у 1948 році у Німеччині як частину Плану Маршалла. Ця установа фінансуватиме кредитування релокованого бізнесу, підприємства на прифронтовій території, ВПО, грантові проєкти», – повідомив народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy