Країні потрібен «смарт-парламент» – Олександр Корнієнко про ключові кроки парламентської реформи
- 9918
Щоб побудувати країну, яку ми хочемо для нас і наших дітей – нам потрібна «смарт-держава» та «смарт-парламент», що зможе швидко і ефективно відповідати на виклики часу.
Для цього необхідно провести реформу парламентських процедур і процесів, заявив перший заступник спікера парламенту, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко з трибуни Верховної Ради.
«Який ключовий напрям цієї реформи? Якщо мене попросили назвати це одним словом – то це модернізація», – сказав він.
Насамперед, йдеться про модернізацію Регламенту Верховної Ради, розробку та ухвалення комплексних змін до нього. На думку віцеспікера, модернізації потребує і апарат ВР.
«Законопроєкт щодо парламентської служби та роботи помічників-консультантів готовий до другого читання, і в межах його обговорення ми ще раз зафіксуємо важливі позиції. Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в апараті ВР, забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктури ВР, модернізувати сервісні та господарчі служби апарату ВР», – наголосив він.
Також модернізація має торкнутися комунікації парламенту з виборцями, діяльності парламентських ЗМІ, зокрема телеканалу «Рада» і газети «Голос України».
«Це і модернізація стосунків зі ЗМІ – вони мають бути прозорими й прогнозованими, без раптових рішень, які потім доводиться довго пояснювати. Модернізація умов організації роботи депутатів врешті решт – нам давно час змінити систему голосування у залі!» – переконаний Олександр Корнієнко.
Він також назвав низку тактичних завдань: подолання парламентського спаму, підвищення якості законопроєктів, що пропонуються до розгляду; чітке законодавче унормування діяльності як коаліції, так і опозиції, регулювання депутатської поведінки та етики.