Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Країні потрібен «смарт-парламент» – Олександр Корнієнко про ключові кроки парламентської реформи

  • 9881
Країні потрібен «смарт-парламент» – Олександр Корнієнко про ключові кроки парламентської реформи

Щоб побудувати країну, яку ми хочемо для нас і наших дітей – нам потрібна «смарт-держава» та «смарт-парламент», що зможе швидко і ефективно відповідати на виклики часу.

Для цього необхідно провести реформу парламентських процедур і процесів, заявив перший заступник спікера парламенту, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко з трибуни Верховної Ради.

«Який ключовий напрям цієї реформи? Якщо мене попросили назвати це одним словом – то це модернізація», – сказав він.

Насамперед, йдеться про модернізацію Регламенту Верховної Ради, розробку та ухвалення комплексних змін до нього. На думку віцеспікера, модернізації потребує і апарат ВР.

«Законопроєкт щодо парламентської служби та роботи помічників-консультантів готовий до другого читання, і в межах його обговорення ми ще раз зафіксуємо важливі позиції. Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в апараті ВР, забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктури ВР, модернізувати сервісні та господарчі служби апарату ВР», – наголосив він.

Також модернізація має торкнутися комунікації парламенту з виборцями, діяльності парламентських ЗМІ, зокрема телеканалу «Рада» і газети «Голос України».

«Це і модернізація стосунків зі ЗМІ – вони мають бути прозорими й прогнозованими, без раптових рішень, які потім доводиться довго пояснювати. Модернізація умов організації роботи депутатів врешті решт – нам давно час змінити систему голосування у залі!» – переконаний Олександр Корнієнко.

Він також назвав низку тактичних завдань: подолання парламентського спаму, підвищення якості законопроєктів, що пропонуються до розгляду; чітке законодавче унормування діяльності як коаліції, так і опозиції, регулювання депутатської поведінки та етики.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy