Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Кожна громада може бути спроможною, якщо ефективно використовуватиме наявний ресурс – Євгеній Звіздовський

  • 395
Кожна громада може бути спроможною, якщо ефективно використовуватиме наявний ресурс – Євгеній Звіздовський

Навіть маленька громада може залучати мільярдні інвестиції, бути енергонезалежною та фінансово спроможною. Головне – правильно використовувати ресурс та можливості. Про це заявив голова Долинської громади від «Слуги Народу» Євгеній Звіздовський на Форумі регіональних лідерів Кіровоградщини.

«Сьогодні в громадах є потужний ресурс. Ми звикли говорити, що війна – це складний період, але наша громада на власному прикладі змогли показати і довести, що це ще й період колосальних викликів і можливостей», – зазначив Звіздовський.

Він розповів, громада прийняла у власність від держави понад 100 об’єктів різного призначення на суму 188 млн грн. Велику частину цих об’єктів реалізовували на аукціоні. Завдяки цьому вдалося за два тижні відкрити власний водогін.

«Сьогодні забезпечення міста на 20 тисяч населення водою здійснюється в разі відключення світла одним єдиним генератором. Встановлена сонячна станція, ми не споживаємо електричну енергію із мережі в день. Це надпотужний крок», – розповів голова Долинської громади від «Слуги Народу».

Також громада перевела 80% об’єктів на опалення біоматеріалами. Щорічно це дозволяє економити близька 12 млн грн.

«Для бюджету в 190 мільйонів гривень ці 12 мільйонів економії на паливі – це фантастичні гроші», – констатував Звіздовський.

Голова громади додав, що зараз реалізують ще два потужних проєкти. Перший – встановлення сонячних вітрогенераторів потужністю по 100 МВт. Фактично цього досить, щоб забезпечити світлом майже всю Кіровоградську область. Другий – облаштування підстанцій, які приймають цю електроенергію та передають її в мережу.

«Загальна сума інвестицій тільки в нашій громаді по цих двох проєктах складає 6 мільярдів гривень. А загальний бюджет інвестицій за три роки з тими планами, які вже реалізуються, це 10 мільярдів гривень», – навів приклад Звіздовський.

Він запевнив, що навіть маленька громада спроможна залучати кошти та активно розвиватися попри війну та складні економічні умови.

«Сильна Україна – це коли кожна громада сильна, ефективна і максимально правильно використовує той ресурс, який є на її території», – підсумував голова Долинської громади від «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy