Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Кошти на нове обладнання для Чорнобильської зони відчуження: Парламент ратифікував угоду України з ЄБРР

  • 99
Кошти на нове обладнання для Чорнобильської зони відчуження: Парламент ратифікував угоду України з ЄБРР

Ратифікована Верховною Радою угода між Україною і Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля – це абсолютно практичний документ. Він дозволить отримати кошти на відновлення викраденого та знищеного російськими окупантами обладнання у Чорнобильській зоні відчуження.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

За його словами, це не перша така угода, попередній документ діяв до 2021 року.

«Однак через російську повномасштабну агресію виникла необхідність знову звернутися до ЄБРР щодо продовження цієї угоди. Коли в Чорнобильську зону й безпосередньо на ЧАЕС зайшли російські окупаційні війська, вони викрали звідти дороговартісне обладнання, частина його була знищена», – констатував парламентар.

Він додав, що у 2022-2023 роках тривали перемовини, і торік була укладена нова угода.

«Була сформована Асоціація вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля. Нині на її рахунку є майже 12 млн доларів. Тож уже після засідання, яке відбудеться 2 липня в Лондоні, Асоціація матиме можливість розпоряджатися коштами. Завдяки ратифікованій угоді ми можемо відзвітувати перед Асоціацією вкладників, що у нас є усі можливості, щоб розпоряджатися коштами. Відповідно, гроші надійдуть на рахунки держави, і вона зможе переспрямувати їх на закупку обладнання для Чорнобильської зони відчуження, для відновлення роботи на ЧАЕС», – пояснив народний депутат.

Як наголосив Олег Бондаренко, ЄБРР готовий продовжувати дію цієї угоди та розширювати її під усі напрямки, необхідні для Чорнобильської зони.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy