Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Корупція на першому місці, війна – на другому. Що тривожить українців та як це виправити – результати опитування

  • 264
Корупція на першому місці, війна – на другому. Що тривожить українців та як це виправити – результати опитування

На сьогодні корупційні прояви турбують українців навіть більше, ніж повномасштабне вторгнення та його наслідки. Згідно з даними останніх соціологічних досліджень, хвилювання щодо рівня корупції в країні зросли на 11% за останній рік. Тому мінімізація корупційних ризиків за рахунок зокрема продовження децентралізаційних заходів та цифровізації процесів відбудови та відновлення – одна з найнагальніших потреб на всіх рівнях влади.

Більше того, наразі в парламенті напрацьовують низку нових законопроєктів, які посилюватимуть антикорупційний курс. Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, згідно з результатами соціологічного опитування серед українців щодо викликів і проблем в Україні, а також очікувань громадян, проведеного Transparency International Ukraine за підтримки Info Sapiens, сьогодні основні  проблеми України – це війна, руйнування інфраструктури і житла та корупція. Втім, остання зараз турбує громадян навіть більше, ніж війна.

«Ми бачимо, що ще на початку минулого року 98% українців вважали війну найголовнішою проблемою, а корупція посідала друге місце, оскільки 77% громадян вбачали в цьому серйозну проблему. Втім, вже до кінця 2023 року страхи війни та руйнувань стали дещо меншими, тоді як корупційні ризики зараз турбують українців навпаки на 11% більше. Також дещо зменшився відсоток людей, яких найбільше турбують руйнування інфраструктури і житла  – з 87% до 82%», – зазначила Шуляк.

Парламентарка уточнила – корупцію найбільшим ризиком для України українці вважають одразу за двома параметрами: відсутністю контролю та масштабами розкрадання бюджетних коштів. Втім, Україна продовжує працювати у антикорупційному напрямку – одним з останніх успішних кейсів стала державна програма компенсацій за пошкоджене і знищене в результаті російської збройної агресії житло.

«Завдяки єВідновленню ми довели, що мінімізація корупційних ризиків – цілком реальна історія. Тому наша задача – зробити так, щоби послуги, які сьогодні надає держава, надавалися максимально без залучення чиновника. Прагнемо, щоб чиновники на різних рівнях – центральному, місцевому, – не втручалися в процеси у ручному режимі, а послуги надавалися автоматично. Вже є досвід надання різних послуг Через «Дію», зокрема видачу житлових сертифікатів за вщент зруйноване житло чи коштів на відновлення пошкодженого, коли не треба збирати довідки та стояти годинами в черзі під кабінетом», – наголосила Шуляк.

Вона також розповіла, що серед антикорупційних планів на цей рік – розгляд парламентом двох законопроєктів – № 4298 та № 7283.

Законопроєктом № 4298 передбачається врегулювати права та функції МДА. Зокрема у редакції до другого читання передбачені:

✅ Надання головам МДА та їх заступникам статусу державних службовців;

✅ Створення кадрового резерву;

✅ Координація МДА діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;

✅ Забезпечення нагляду за законністю дій ОМС;

✅ Збалансована систему призначення за звільнення голів МДА;

✅ Чіткий розподіл повноважень ОДА та РДА.

Законопроєкт № 7283 – про удосконалення механізмів місцевої демократії. Це можливо за рахунок удосконалення інструменту електронних петицій, проведенню публічних консультацій, громадських обговорень, загальних зборів і участі громади в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету.

«Для продовження реформи децентралізації законопроєкт №7283 – один з ключових, оскільки він передбачає інструменти реального  народовладдя – активну участь людей в життєдіяльності громади не лише на період виборів, а і між ними. Він визначає різні форми роботи територіальної громади щодо питань місцевого значення», – зазначила парламентарка.

Вона також нагадала, що на минулому тижні парламент вже ухвалив важливий законопроєкт № 6401, покликаний забезпечити прозорішу роботу органів місцевого самоврядування. Серед основних положень законопроєкту публікація відеозаписів сесій і постійних комісій ОМС і навіть прямі трансляції з них, публікація проєктів порядків денних і оприлюднення інформації про результати інвентаризації об’єктів права комунальної власності. Підтриманий парламентом законопроєкт набиратиме чинність поступово – це відбудеться через 3 місяці з дня його оприлюднення. На період воєнного стану та 30 днів після його завершення замість онлайн-трансляцій буде діяти вимога публікувати відеозаписи засідань.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy