Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Комітет з питань організації держвлади повторно розгляне проєкт закону про столицю – роз’яснення

  • 9785
Комітет з питань організації держвлади повторно розгляне проєкт закону про столицю – роз’яснення

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні 8 вересня може повторно розглянути законопроєкт №2143-3 про столицю. Втім, цей процес може тривати кілька тижнів, адже депутати повторно розглядатимуть усі 900 поправок до документа.

Про це заявив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін, водночас спростувавши маніпуляції навколо цієї теми, які напередодні поширилися в низці медіа.

За його словами, він ініціює повторний розгляд законопроєкту про столицю через чисельні зауваження юридичного управління Верховної Ради, зауваження Ради Європи і вчорашнє рішення підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

«Повернення до розгляду питання, яке може відбутися сьогодні, – це не розгляд питання по суті вже зараз та ухвалення рішення на цьому ж засіданні. Це означає, що ми наново маємо пройти всі 900 поправок за повною процедурою їхнього розгляду (це тижні), переосмислити філософію проєкту та винести в залу оновлений компромісний продукт, що відповідатиме інтересам містян», – пояснив Віталій Безгін.

Очільник партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко наголосив, що нині є багато нюансів, які унеможливлюють якісне управління столицею. Зокрема, поєднання посад міського голови Києва та голови КМДА призводить до того, що очільник КМДА є єдиним в Україні не контрольованим ніким чиновником. Тому необхідно шукати відповідь на питання, як влаштувати управління містом так, щоб воно було на користь киян, додає голова партії.

«Щодо інформації, що ми сьогодні щось ухвалюємо – це неправда. Потрібно попрацювати пару тижнів. Модель, яка буде вимальовуватися в законопроєкті – будемо обговорювати з експертами, киянами, міжнародними експертами. Стратегічно треба працювати над тим, щоб голова КМДА мав функції префектурного типу, міг здійснювати нагляд за діяльністю законно обраного мера і за потреби вказувати йому на ті недоліки, котрі в роботі треба усунути», – сказав Олександр Корнієнко.

Віталій Безгін також спростував маніпуляцію, що законопроєкт нібито має обмежити повноваження Віталія Кличка в Києві.

«Законопроєкт не має на меті обмежити повноваження будь-кого. Він покликаний нарешті відновити в столиці місцеве самоврядування і привести Київ до загальних рамок реформи децентралізації, коли за державою лишаються координація та нагляд, а обраний міський голова та рада повною мірою керують своєю територією без конфлікту інтересів», – підкреслив депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy