Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Комісар Ради Європи з прав людини стурбована правами українців на окупованих територіях

  • 7970
Комісар Ради Європи з прав людини стурбована правами українців на окупованих територіях

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович висловила стурбованість та занепокоєння правами кримчан, зокрема випадками примусової паспортизації, що порушує загальні принципи та норми міжнародного гуманітарного права. А також через Указ Президента РФ від 20.03.2020 щодо заборони іноземцям володіти землею в Криму, що прямо порушує Протокол І до ЄКПЛ про право власності.

Про це Дуня Міятович зауважила під час зустрічі з українською делегацією у ПАРЄ.

«Ми домовились працювати над можливим візитом пані комісара на тимчасово окуповані українські території – що стане сильним сигналом для усієї правозахисної спільноти!» – повідомила голова делегації, народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

Також під час зустрічі українські депутати порушили питання стану прав людини в окупованому Криму і ОРДЛО, реальні випадки зникнення та незаконних арештів, зокрема Олега Шевандіна та Владислава Єсипенка, та питання захисту прав кримських татар. Крім того, відміни рішення РФ щодо визнання Меджлісу терористичною організацією.

Як зауважила Марія Мезенцева, особливо гаряче відбулася дискусія щодо візиту Дуні Міятович до Криму.

Річ у тому, що Росія визначила єдиний шлях – через територію РФ. Водночас Україна дозволяє в‘їзд на свою суверенну територію лише з материкової частини України. Також наразі ситуація з візитом ускладнилась через коронавірусну інфекцію.

Окрім того, Дуня Міятович поділилась своїм баченням щодо стрімкого погіршення прав людини у нашій державі-сусідці – Білорусі. А також закликала Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію, яка є золотою серединою системи захисту прав жінок і запобігання насилля в Європі, разом з Європейською конвенцією з прав людини.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy