Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Коли запровадять електронні трудові книжки та лікарняні

  • 6042
Коли запровадять електронні трудові книжки та лікарняні

Україна запроваджує електронні трудові книжки та листки непрацездатності.

У середу, 3 лютого, парламент підтримав у цілому відповідний законопроєкт № 3623 та Постанову №4243.

Відтепер весь трудовий шлях кожного українця зберігатиметься в електронній формі. Скановані або оцифровані копії документів вноситимуть до державного електронного реєстру поступово – протягом 5 років.

В електронному реєстрі міститиметься інформація про трудовий шлях: починаючи від першого робочого місця, зміни посад та місця роботи, періоди звільнень, види трудових заохочень та покарань.
Важливо зазначити, що перехід на електронні трудові книжки буде добровільним. Українці можуть так само використовувати і паперовий варіант.

У перспективі така ініціатива допоможе зменшити витрати роботодавців на паперовий документообіг, спростить доступ до інформації про стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, дасть змогу запровадити автоматичне призначення пенсій і соцвиплат. До того ж кожен матиме свій електронний кабінет, тож жодних черг і бюрократичних процедур.

Стосовно листків непрацездатності. Законопроєкт №4243 дозволить пришвидшити процес створення та впровадження Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності, який тривав з 2009 року. Це сприятиме забезпеченню належного соціального захисту застрахованих осіб, а також проведенню аудиту ефективності використання коштів, виділених на нього.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy