Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Кількість заявок, за якими погодили компенсацію за пошкоджене війною майно, зросла на третину – Олена Шуляк (ІНФОГРАФІКА)

  • 332
Кількість заявок, за якими погодили компенсацію за пошкоджене війною майно, зросла на третину – Олена Шуляк (ІНФОГРАФІКА)

За останні майже три тижні у Реєстр пошкодженого і знищеного майна внесли (РПЗМ) 15 тис об‘єктів. Якщо станом на 10 вересня у РПЗМ було 197 тис. об‘єктів, то 27 вересня їх вже 213 тис, тобто на 8% більше. Лідерами по кількості внесених об‘єктів як і раніше залишаються Харківська (26 тис.) Київська (20 тис.) і Донецька області (20 тис.). Найменше заявок подають у Тернопільській, Закарпатській і Чернівецькій області. 

Про це повідомила Голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, зростає і кількість заявок, поданих на отримання компенсації. Так, якщо станом на 10 вересня українці подали 42 тис. заявок, то на 27 вересня – 46 тис. Тобто за останні три тижні кількість заявок збільшилась на майже на 10%. Втім, суттєво пришвидшились темпи опрацювання заявок комісіями – станом на 27 вересня відпрацьована вже половина поданих заявок – 23 тис.

«Дуже значно – на 30%, збільшилась за майже три тижні і кількість заявок, за якими вже погоджена компенсація. Станом на 10 вересня їх було 13 тис, на 27 вересня – вже 17 тис. На 23% зросла і загальна сума, на яку вже погодили компенсацій. Якщо станом на 10 вересня вона становила 1,148 млрд грн, то на 27 вересня – 1,417 млрд», – повідомила Шуляк

Крім цього, за період з 10 по 27 вересня на 27% збільшилась кількість поданих на компенсацію заявок по знищеному нерухомому майну. Якщо станом на 10 вересня подали 2900 заявок на компенсацію, то на 27 вересня – 3685. Всього з початку етапу «єВідновлення» по компенсаціям за знищене майно сформовано 82 житлових сертифікати, зауважила очільниця партії «Слуга Народу». Середня сума сертифікату, який можна або обміняти на нову квартиру, або отримати гроші на будівництво нового приватного будинку становить 1 444 тис. грн.

«Втім за цей же період дуже суттєво збільшилась кількість заявок, за якими було відмовлено в отриманні компенсації. Якщо станом на 10 вересня їх було всього 12, то на 27 вересня – 138», – підсумувала народна депутатка.

Нагадаємо, станом на початок вересня 2023 року держава вже виплатила перший мільярд гривень заявникам програми компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло. Йдеться про компенсації на ремонти квартир та будинків, сума відновлення яких не перевищує 200 тисяч гривень.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy