Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Кількість заяв на компенсацію єВідновлення від мешканців Харківщини зросла майже на 50%. Як вони отримуватимуть кошти

  • 106
Кількість заяв на компенсацію єВідновлення від мешканців Харківщини зросла майже на 50%. Як вони отримуватимуть кошти

Через суттєве збільшення інтенсивності ворожих обстрілів і бомбардувань на Харківщині, мешканці цього регіону почали набагато частіше звертатися по компенсацію єВідновлення як за знищене, так і за пошкоджене житло. Протягом останніх місяців у Харківській області кількість отриманих заяв на відшкодування зросла майже на 50%. Сума погоджених виплат мешканцям цього регіону в рамках програми нині складає більше ніж 2,5 млрд гривень. Це 12% від загальної суми по Україні, яка на сьогодні вже сягнула майже 20 млрд гривень.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, з перших днів роботи програми саме Харківщина була сумним лідером за кількістю отриманих заяв на компенсацію і за пошкоджене, і за знищене житло, випереджаючи навіть Донеччину і Київщину. Так, станом на 30 травня громадяни, чиє житло було пошкоджено або знищено вже подали більше ніж 42 тис. заяв.  Це близько 40% від загальної кількості заяв, отриманих від громадян з усієї України.

«Але через те, що ворог останнім часом тероризує ракетними атаками і авіабомбами мешканців Харківщини набагато сильніше, вони змушені подаватись на компенсацію ще активніше – людям потрібно вирішувати питання з житлом, ми це прекрасно розуміємо, тож держава допомагає і буде допомагати. Нині ми бачимо, що з 29 січня по 29 травня цього року кількість поданих заяв за пошкоджене житло на Харківщині збільшилась на 43%. Але за знищене ще більше – на майже 50%», – констатувала Шуляк.

Парламентарка додала, що станом на сьогодні в рамках програми єВідновлення для мешканців Харківщини вже погоджено більше 2,5 млрд гривень. І за період з 29 січня по 29 травня ця сума збільшилась на 30%. Цільові кошти харків‘яни та мешканці області можуть витратити як на термінові і капітальні ремонти своїх помешкань, так і на придбання нового житла  у будь-якому куточку України – держава їх у цьому виборі не обмежує.

Олена Шуляк також наголосила, що сума погоджених виплат для компенсацій мешканцям Харківщини становить 12% від загальної суми погоджених коштів по всій Україні, яка нині вже досягла майже 20 млрд гривень.

«Станом на сьогодні загальна сума погоджених виплат як за знищене, так і за пошкоджене житло, складає 19,7 млрд гривень. 6,1 мільярда гривень погодили українцям у якості компенсації за пошкоджене житло і 13,6 млрд – за знищене. Загальна сума погоджених виплат зростає дуже суттєво. Так, станом на 12 квітня вона складала майже 15 млрд гривень, тобто зросла на 33%. Але станом на 29 січня українцям погодили 8,5 млрд гривень, тобто зростання 122%», – повідомила Олена Шуляк.

Нардепка також наголосила, що днями загальна площа знищеного житла, по якому подано заяви на компенсацію єВідновлення, перетнула відмітку у 1 млн квадратних метрів. Наприкінці січня цей показник становив 674 тис кв метрів. Тобто, загальна площа знищеного житла, власники якого подались на компенсацію, збільшилась на 63%.

Щодо фінансування програми вона додала, що загалом єВідновлення сьогодні фінансується одразу з декількох джерел.

По-перше, йдеться про кошти Фонду з ліквідації наслідків російської збройної агресії, що був сформований за рахунок арештованих активів російських банків в Україні, а також 50% прибутків Нацбанку.

Друге джерело фінансування – Світовий Банк, а також кошти інших міжнародних партнерів. Зокрема, Україна розпочала співпрацю з Банком розвитку Ради Європи, який тільки у 2024-му виділяє 100 млн євро на фінансування житлових сертифікатів.

Більше того, в рамках І Компоненту Ukraine Facility передбачено 600 млн євро на компенсації за пошкоджене та знищене житло у 2026-2027 роках. Крім цього, у поточному році до фінансування планується також долучити кошти арештованих активів росіян за кордоном.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy