Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Кому і що не можна буде лобіювати в Україні: Ухвалено нові закони

  • 300
Кому і що не можна буде лобіювати в Україні: Ухвалено нові закони

Лобіюванням в Україні вважатимуть вплив (або спробу пливу) на нормативно-правовий акт чи його проєкт будь-якою особою у своїх комерційних інтересах або інтересах третьої сторони. Займатись ним не зможуть політичні партії, медіа, релігійні організації, кандидати на вибори Президента та ВРУ.

Про це йдеться у відповідних ухвалених парламентом законопроєктах №10373 (перше читання) та №10337 (в цілому).

«Ухвалення закону про лобізм є однією з ключових рекомендацій Групи держав проти корупції (GRECO), та рекомендацією Єврокомісії на шляху до початку переговорного процесу про вступ України до ЄС. Йдеться про зменшення корупції та тіньового впливу олігархів на управління державою. Ми запроваджуємо прозорі та відкриті для суспільства правила здійснення законного впливу на формування української державної політики, прийняття українським Парламентом та Урядом нормативно-правових актів», – сказав голова комітету з питань правової політики, народний депутат «Слуги Народу» Денис Маслов.

Так, законопроєкт №10337 запроваджує і врегульовує лобіювання.

«Лобіювання без реєстрації в Реєстрі прозорості буде вважатися незаконним. Визначальним для того, чи буде та чи інша діяльність лобіюванням, стане наявність в особи комерційного інтересу. Таким інтересом пропонується вважати – грошові кошти чи інше майно, особисті переваги, пільги, інші вигоди матеріального чи нематеріального характеру, які особа отримає чи може отримати в межах здійснення господарської діяльності після впливу (спроби впливу) на Верховну Раду, народного депутата, Кабмін, Президента тощо», – пояснив Денис Маслов.

Діяльність громадських об’єднань та різного роду неприбуткових організацій не вважатиметься лобіюванням, якщо вона не переслідує комерційні інтереси.

Також політичні партії, медіа, релігійні організації, кандидати на вибори не зможуть бути лобістами або просувати свої інтереси через лобістів.

Другий законопроєкт №10373 встановлює відповідальність за незаконне лобіювання.

«Ми передбачили створення Реєстру прозорості, на кшталт існуючого в Європейському союзі. У цьому Реєстрі мають реєструватися всі особи, які бажають здійснювати законний вплив на політиків та посадовців як у своїх власних комерційних інтересах, так і в комерційних інтересах третіх осіб, з метою прийняття законів, інших нормативно-правових актів. Ці особи повинні звітувати про свою діяльність, а також повідомляти про зустрічі з топслужбовцями», – сказав голова комітету.

Лобіювання без реєстрації в Реєстрі прозорості буде вважатися незаконним.

Правила ведення Реєстру буде затверджувати КМУ, а НАЗК буде виступати лише його технічним адміністратором та держателем.

Як зауважив народний депутат Денис Маслов, закон буде введено в дію через 2 місяці після створення Реєстру прозорості. Отже, у потенційних суб’єктів лобіювання буде перехідний період – 2 місяці після створення Реєстру для того, аби зареєструватися у ньому, переукласти договору лобіювання та вчинити інші організаційні дії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy