Питання бронювання працівників агропідприємств обговорили на Харківщині: аграрії чекають остаточного врегулювання
- 8
Продовжуємо серію публікацію у межах матеріалів #АграріїХарківщини – як відповіді на найактуальніші питання, які пролунали під час онлайн-зустрічі на тему викликів, з якими сьогодні працюють аграрії області.
Однією з ключових тем заходу, організованого Харківською обласною організацією партії «Слуга Народу», стало бронювання працівників сільськогосподарських підприємств.
Відповідне питання порушив депутат Лозівської районної ради від «Слуги Народу» Володимир Татаренков. Він наголосив, що чинні критерії визначення критично важливих підприємств потребують урахування специфіки аграрної галузі, адже саме від наявності кваліфікованих працівників залежить безперервність польових робіт і продовольча безпека регіону.
Під час обговорення представники Харківської обласної військової адміністрації пояснили, що наразі бронювання працівників здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №76 та затверджених галузевих критеріїв. Водночас підприємства, які працюють на територіях активних або можливих бойових дій, можуть бронювати до 100% своїх працівників.
«Для аграріїв кадрове питання сьогодні є одним із найгостріших. Вони працюють у непростих умовах, але посівна, жнива та інші сезонні роботи не можуть чекати. Саме тому важливо, щоб механізм бронювання враховував реальні умови роботи господарств у прифронтових громадах. Добре, що це питання вже отримало реакцію і має бути остаточне врегулювання після оприлюднення відповідного наказу. Для агропідприємств це означає можливість і надалі працювати стабільно та забезпечувати продовольчу безпеку регіону», – зауважив Володимир Татаренков.
Разом із тим аграрії звернули увагу на проблему, що виникає після виключення окремих громад із переліку територій можливих бойових дій. У такому разі відсоток бронювання зменшується, хоча обсяги робіт і потреба в працівниках залишаються незмінними.
За інформацією обласної ради, на державному рівні вже ухвалено рішення щодо повернення відповідного статусу громадам Харківської області. Найближчим часом очікується оприлюднення відповідного наказу, що дозволить врегулювати це питання та зберегти можливість бронювання працівників у необхідному обсязі.
