Круглий стіл на тему умов організації надання першої домедичної допомоги в умовах війни провели в Харкові
- 33
Нагальні питання щодо умов організації надання першої домедичної допомоги обговорили на тематичному круглому столі в Харкові. Захід відбувся за організаційного сприяння голови фракції «Слуга Народу» в Харківській міській раді Максима Бондаренка. Участь узяли депутати спільно з експертами з навчально-тренувального відділу Центру медичної допомоги та медицини катастроф. До спілкування також долучилися прихильники партії та депутати з різних районів Харківщини через онлайн-платформу ЗУМ.
Учасники обговорили можливості впровадження в секторі охорони здоров’я застосування первинної медичної допомоги із залученням підприємств та організацій із подальшою імплементацією таких нововведень у загальнодержавне законодавство в період воєнного стану.
Також акцентували на головних проблемних питаннях надання першої домедичної допомоги до приїзду медиків. Зокрема, йшлося про те, що внаслідок браку необхідних базових знань непідготовленим за цим напрямом людям вкрай важко зорієнтуватися та надати першу допомогу. Тому депутати рад різних рівнів прийшли до спільного рішення, що потрібно посилювати координацію та співпрацю представників місцевої влади й медичних закладів задля збільшення інформованості населення та спроможності з надання першої медичної допомоги.
«Тема обговорення вкрай актуальна для Харківщини, яка практично щодня потерпає від ворожих обстрілів. Потрібно навчити людей надавати першу невідкладну допомогу, яка передує приїзду медиків. Це може врятувати життя, і наше завдання – збільшити кількість людей, які можуть надати цю допомогу. Саме тому ми запросили представників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Дякуємо їм за ґрунтовний діалог та участь у заході», – зазначив голова фракції «Слуга Народу» в Харківській міській раді Максим Бондаренко.
