Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ірина Борзова: Волонтери повинні мати соціальні гарантії та податкові пільги

  • 750
Ірина Борзова: Волонтери повинні мати соціальні гарантії та податкові пільги

Під час війни волонтери допомагають іншим, часто ризикуючи власним життям. Саме тому вони повинні мати соціальні гарантії та податкові пільги від держави. Відповідні законопроєкти на підтримку волонтерської діяльності в умовах війни Верховна Рада ухвалила за основу на нещодавньому засіданні.

Про це повідомила народна депутатка України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова.

«Волонтери тримають фронт – їздять в гарячі точки, аби доставити все необхідне нашим захисникам. Підтримують людей, які постраждали від війни. Надають психологічну допомогу дітям та підліткам. Організовують допомогу людям похилого віку. Під час війни волонтери допомагають іншим, часто ризикуючи власним життям», – наголосила вона.

Перший законопроєкт №7363 передбачає можливість розширити додаткові напрямки волонтерської діяльності для подолання наслідків російської війни проти України та передбачає надання державної підтримки, зокрема через розробку загальнодержавних цільових програм.

Законодавчі зміни поширюють дію положення щодо волонтерів на всю територію України.

«Передбачається виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі волонтера в зоні бойових дій та збройних конфілктів у розмірі 550 прожиткових мінімумів – на сьогодні це майже 1 мільйон 300 тисяч гривень», – додала Ірина Борзова.

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого в зоні бойових дій, також передбачена одноразова грошова допомога залежно від групи інвалідності:

• I групи – 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;
• ІI групи – 200 прожиткових мінімумів,
• III групи – 150 прожиткових мінімумів.

Ухвалення другого законопроєкта № 7364 дозволить уникнути надмірного податкового навантаження на волонтерів та організації, які з ними співпрацюють.

«Також він дозволить підвищити спроможність неприбуткових волонтерських організацій у наданні допомоги постраждалим від нападу рф. Забезпечить дотримання прав і обов’язків платників податків і контролюючих органів», – пояснила очільниця профільного підкомітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy