Ігор Копитін: Євроінтеграція ВПК України – важлива частина безпекової програми Європи
- 88

Євроінтеграційний шлях України – це нові можливості для розвитку цілих секторів і галузей та перспектива зростання військово-промислового комплексу. А інтеграція оборонної промисловості в структуру ВПК Євросоюзу означає зміцнення позицій України на міжнародній арені, забезпечення модернізації української армії та підвищення її боєздатності.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова підкомітету з питань оборонної промисловості й технічної модернізації Ігор Копитін в авторській колонці для РБК-Україна.
«Євроінтеграція ВПК України – це важлива частина безпекової програми Європи, що прагне збільшити свою оборонну спроможність. Саме потенціал українського ВПК дозволить європейським компаніям отримати надійні площі для швидкого переозброєння та підвищення рівня готовності до будь-яких безпекових викликів. Україна може дати Європі ефективні та відносно дешеві озброєння», – зазначив парламентар.
За його словами, наша оборонна промисловість з лютого 2022 року наростила обсяги виробництва в понад 20 разів.
«І лише за 2024 рік виробнича спроможність українського ВПК збільшилася з 12 до 35 млрд доларів. Подальше масштабування річного обсягу виробництва вітчизняної оборонної галузі завдяки новим іноземним і внутрішньоукраїнським інвестиціям оцінюється на рівні понад 70 млрд доларів», – акцентував Копитін.
Крім того, додав він, у процесі інтеграції нашого ВПК в європейську галузь українські інновації можуть піти в серійне використання на базі великих європейських підприємств, і в такий спосіб інтегруватися в європейські оборонні системи і програми.
«Інтеграція в оборонну промисловість ЄС вигідна і Україні, яка отримає доступ до сучасних технологій, потрібне галузі фінансування та інвестиції, а також доступ до європейських виробничих потужностей. Це дозволить значно збільшити обсяги виробництва та покращити потужності підприємств», – зазначив нардеп.
Важливо, на його думку, й те, що вітчизняні озброєння та техніка проходять перевірку в умовах проведення бойових дій, і, на відміну від ЄС, де розробки нових проєктів можуть тривати кілька років, в Україні на інновацію витрачають кілька тижнів чи місяців.
«Повна інтеграція української промислової бази в європейську оборонну екосистему – це саме те, що надасть потрібну інвестиційну підтримку нашому ВПК і дозволить реалізувати потенціал вітчизняної оборонної промисловості з одночасним значним внеском у рівень безпеки всієї Європи», – резюмувавв Ігор Копитін.