Ігор Копитін: Понад 30% озброєння на фронті – українського виробництво і цей показник зростатиме
- 59

Розвиток українського оборонно-промислового комплексу стрімко зростає. На сьогодні Україна виробляє понад третину озброєння, яке використовують Збройні сили, і цей показник лише збільшуватиметься.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів народний депутат від «Слуги Народу», член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін.
«Певна залежність від постачань наших союзників і партнерів зберігається. Зокрема, в Україні не виробляються системи ПРО, аналогічні Patriot, а також ракети ATACMS і деякі інші види озброєнь. Але вже відомий факт: на фронті кожен другий снаряд – українського виробництва», – зазначив парламентар.
Україна, нагадав він, виробляє мінометні міни та артилерійські снаряди, гаубиці, броньовані машини, БпЛА, системи РЕБ, роботизовані комплекси, морські дрони і чимало іншого.
«Зокрема, важливу для фронту САУ «Богдана». Випускаємо РСЗВ «Вільха-М» – такий, як то кажуть, український аналог HIMARS, наша система, здатна вражати цілі на відстані до 110 км. Налагоджене виробництво і дронів-камікадзе – це уражальні безпілотники, що знищують цілі противника на відстані до 1000 км», – розповів Копитін.
Він нагадав про перспективний проєкт української ППО – ЗРК «Кільчень», стрімкий розвиток ракетної програми: окрім уже всесвітньо відомої розробки «Нептун», українські інженери створили далекобійну ракету-дрон «Паляниця», розробку якої завершили за півтора року.
«Наші виробництва цілком покривають потребу України в таких сегментах: міномети, артилерійські системи, fpv-дрони й боєприпаси до них, водні дрони, бронетехніка. Україна активно розвиває власне виробництво боєприпасів, і за останніми даними, вітчизняні підприємства виробляють більше боєприпасів радянських калібрів, аніж усі разом взяті західні партнери», – зауважив Копитін.
Розвиток власного ОПК, наголосив нардеп, є запорукою досягнення стабільного миру в Україні, а також суттєвою підтримкою економічного розвитку.
«Наші підприємства сектору ОПК – це основа нашої незалежності, це гарантія забезпечення потреб ЗСУ, це наша сила й наші можливості. І річ не просто в здатності розвивати та масштабувати виробництво зброї, а й у планах налагодити майбутній експорт, що, поза сумнівом, має надважливе значення як для зростання ВВП України, так і для забезпечення стабільності валютного ринку країни», – резюмував Ігор Копитін.