Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

єВідновлення: в яких регіонах швидше за все обробляють заяви на компенсацію і відсоток відмов нижче

  • 199
єВідновлення: в яких регіонах швидше за все обробляють заяви на компенсацію і відсоток відмов нижче

Найбільше заяв на компенсацію єВідновлення подають українці на Харківщині і Київщині, найшвидше виносять рішення по ній на Вінниччині і Полтавщині, а на Донеччині кількість відмов менша за кількість погоджених виплат.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Швидкість обробки заяв – пункт, який громадян, що подаються на компенсацію, цікавить не менше, ніж шанси на отримання фінансової допомоги від держави. Тому цей показник, як і решту, ми регулярно відстежуємо по всім регіонам. Це необхідно для вдосконалення програми єВідновлення, яке триває постійно», – пояснила парламентарка.

За словами Шуляк, найвищий відсоток відпрацювань заяв на компенсацію за пошкоджене житло наразі на Полтавщині, де обробили вже 90,3% заяв. Найбільше заяв на компенсацію за знищене житло обробили на Вінниччині – 100%. Але у випадку цих двох регіонів необхідно враховувати, що кількість поданих заяв на обидва види компенсації тут з самого початку була порівняно низькою. На Полтавщині на компенсацію за пошкоджене житло подалися 93 заявники, а на Вінниччині за знищене – всього 4.

«Тож не дивно, що кілька заяв або навіть кілька десятків заяв комісії обробили швидко. А в областях, де кількість заяв нараховується тисячами, швидкість відпрацювання, відповідно, трохи нижча. Так, на Київщині громадяни подали 14,6 тис. заяв на компенсацію за пошкоджене житло, з яких комісії відпрацювали 88,7%. Власники знищеного житла в регіоні подали 3,1 тис. заяв і комісії розглянули 86,3% заяв. На Харківщині на компенсацію за пошкоджене житло подалися 29,6 тис. заявників і комісії на місцях опрацювали 76,6% заяв, за знищене житло тут подалися 4,2 тис. заявників і 59% заяв вже опрацьовано», – повідомила Олена Шуляк.

Вона додала, що в ТОП-3 і за кількістю поданих заяв, і за швидкістю їх обробки стоїть Донеччина, де станом на зараз подали 6,1 тис. заяв на компенсацію за пошкоджене житло і  675 заяв – за знищене. Причому по пошкодженому житлу комісії опрацювали 89,3% заяв, а по знищеному – 69,8%.

«Над розглядом заяв на компенсацію за пошкоджене або знищене в результаті збройної агресії житло нині в Україні працює щонайменше 644 комісій, при тому, що на старті програми їх було трохи більше ніж 500. Але кількість комісій все одно варто збільшувати. Більше того, є громади, які відповідні комісії не створили і досі. Таким зараз надають максимальну інформаційну та організаційну підтримку – щоб саме місцева влада швидше працювала для того, щоб люди отримували свої компенсації», – повідомила Олена Шуляк.

За її словами, окрім швидкості обробки заяв важливим пунктом залишається співвідношення поданих заяв, погоджених виплат і відмов по них. Так, на Харківщині погодили виплату за пошкоджене житло 57% заявникам, а 19% відмовили. На Київщині погоджено виплати 67% заявникам, а 21% заявників відмовлено. На Донеччині погодили компенсацію за пошкоджене житло 60% заявників і відмовили 27%.

«По компенсаціях за знищене житло ми бачимо трохи іншу картину зараз. Загалом по Україні цей показник сягає 33%, найбільше відмов зафіксовано на Харківщині та Київщині. А от на Донеччині співвідношення інше – позитивне рішення отримали 46% заявників, тоді як відмовлено 23%», – підкреслила Шуляк.

За її словами, відмовляють переважно у декількох випадках. У першому випадку житло не підпадає під саму послугу, тобто, наприклад, пошкоджено не квартиру, а місця загального користування, спільний простір в багатоповерхівках. Друга причина – коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і його ступінь. Третя причина – заявник сам відмовився від компенсації, адже очікує запуску наступних етапів програми. Четверта причина відмов – коли об’єкт нерухомого майна був вже відновлений коштом донорів/своїми силами та інше.

Ще однією перешкодою під час отримання компенсації є випадок, коли нерухомість не зареєстрована у державному реєстрі речових прав, тому нардепка радить якнайшвидше звернутися до нотаріуса і внести ці дані. Тоді навіть у разі втрати документів на житло, ця інформація буде в реєстрі, і її у будь-який момент можна буде отримати.

Крім цього, є випадки подання заяви про надання компенсації особою, яка не може бути отримувачем компенсації відповідно до Закону №2923-IX, яким регулюється порядок їх виплат. У майбутньому також відмовлятимуть у заявах, поданих пізніше, ніж один рік з моменту закінчення воєнного стану. В рамках програми єВідновлення не вдасться отримати компенсацію за знищені меблі, техніку, ремонти тощо. Не відшкодовують також вартість автомобілів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy