Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

єВідновлення розширюється: запрацював компенсаційний механізм за зруйноване житло, власники сертифікатів роблять перші бронювання

  • 366
єВідновлення розширюється: запрацював компенсаційний механізм за зруйноване житло, власники сертифікатів роблять перші бронювання

Останній тиждень 2023 року був радісний на події стосовно розширення програми «єВідновлення». Нарешті запрацював механізм за зруйноване житло і власники житлових сертифікатів вже почали робити перші бронювання. Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

«Я сподіваюся, що ми побачимо і перші угоди купівлі-продажу нерухомості з використанням житлового сертифіката. Для нас було важливим запустити компенсації, пов’язані безпосередньо зі зруйнованим житлом. На сьогодні ми бачимо величезну кількість і заяв, і інформаційних повідомлень. У нас є і відповідна статистика: Донецька, Харківська, Херсонська, Київська, Чернігівська області. Це ті області, де найбільше зафіксовано саме не пошкодженого, а зруйнованого житла», – повідомила Олена Шуляк.

Народна депутатка зазначила, що українці найбільше хочуть перемоги, гідної оплати праці та власної, не пошкодженої домівки, куди можна повернутися.

«Ми зараз бачимо, що досить велика кількість українців, які перебувають за кордоном і в яких пошкоджено або зруйноване житло, готові повертатися в Україну, коли буде вирішена їх житлова проблема», – зазначила Олена Шуляк.

Наразі, за її словами, вже сформовано 1826 сформованих житлових сертифікатів.

«Це тільки перший крок. Сподіваємося, що їх буде сформовано і згенеровано набагато більше вже в 2024 році. 1826 житлових сертифікатів – це більше, ніж 3,3 млрд грн, які на сьогодні держава надасть, щоб виконати свої зобов’язання за цим компенсаційним механізмом», – наголосила Олена Шуляк.

Очільниця парламентського комітету додала, що активно продовжує працювати програма єВідновлення, яка була запущена в травні 2023 року і яка стосувалася виплати цільових коштів людям, які мають пошкоджене житло.

«Ми починали виплачувати по 200 тисяч гривень. Зараз ця програма розширена. Можна отримувати до 350 тисяч, якщо це пошкодження квартири, і до 500 тисяч, якщо це пошкоджений приватний житловий будиночок», – поінформувала Олена Шуляк.

Народна депутатка нагадала, що в 2023 році парламентом було ухвалено зміни до основного закону, який запровадив компенсації за пошкоджене, зруйноване житло.

«Завдяки цим змінам з 1 січня 2024 року люди, які за власний кошт зробили ремонт, не чекаючи допомоги держави, зможуть отримати компенсацію на рівні з людьми, які отримують її за пошкоджене житло. У нас досить багато звернень стосовно цього. Сподіваюся, у 2024 році це буде ще один етап, який приєднається до реалізації єВідновлення», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy