Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Гуманітарний комітет пропонує внести термін «рашизм» до словників офіційного вжитку

  • 416
Гуманітарний комітет пропонує внести термін «рашизм» до словників офіційного вжитку

Комітет гуманітарної та інформаційної політики звернувся до Oxford English Dictionary, The Cambridge Advanced Learner’s Dictionary, українських та закордонних медійників, журналістських спілок і мовознавчих інститутів, щоб слово «рашизм» увійшло до словників та офіційного вжитку.

Про це повідомила заступниця голови Комітету, народна депутатка від «Слуги Народу» Євгенія Кравчук. Повний текст заяви Комітету можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/38pkijB

«Дискусія щодо цього терміну розпочалася ще у 2014 році, і після повномасштабного вторгнення питання окремої назви для сучасної російської політичної ідеології та владного режиму знову актуалізувалося. Називати вбивць, ґвалтівників і мародерів росіянами, нормальним людським словом, просто неможливо. Це рашисти», – наголосила Євгенія Кравчук.

Вона додала, що «рашизм» – це не лише про агресію рф проти України, а й про воєнні злочини агресора у Грузії, Чечні та Сирії. Це ідеологія, яка виправдовує будь-яке свавілля заради хибно трактованих інтересів російського суспільства.

«У зовнішній політиці – це порушення принципів міжнародного права, нав’язування світові викривленої історичної «правди» виключно на користь Росії, зловживання правом вето у Раді Безпеки ООН тощо. У внутрішній – порушення прав людини на свободу думки, переслідування учасників «руху незгодних», використання ЗМІ для дезінформації свого народу тощо», – додала депутатка.

На думку Євгенії Кравчук, вкрай важливо, аби українські та закордонні медіа, політики та суспільні діячі говорили зі своїми аудиторіями чесною мовою, уникаючи евфемізмів (применшень), які так любить владна верхівка рф.

“Часом не тільки дії, а й слова є важливими, адже вони формують нашу ментальність, наші уявлення про світ і справедливість. Дякую групі київських креативників та комунікаційників, які звернули нашу увагу на це питання», – підсумувала заступниця голови Комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy