Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Грошові компенсації і соцзахист: Що передбачає законопроєкт про політв’язнів

  • 5248
Грошові компенсації і соцзахист: Що передбачає законопроєкт про політв’язнів

Спрощення отримання статусу політв’язня, грошова допомога для них та членів їхніх сімей, психологічна підтримка, реабілітація, медичні та соціальні послуги. Усе це передбачає поданий Президентом законопроєкт про соціальний і правовий захист політв’язнів, який має на меті покращити життя тих, хто опинився в полоні внаслідок збройної агресії проти України.

Про це заявила народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева, зауваживши, що цей документ входить до «пакету Кримської платформи».

За її словами, ухвалення проєкту закону вкрай важливе для того, щоб ми могли нарешті законодавчо врегулювати питання соціального і правового захисту політв’язнів та членів їхніх сімей.

Насамперед пропонують спростити механізм отримання статусу такої особи.

«Погодьтесь, що навряд чи людина, яка повернулася з полону, повинна проходити купу бюрократичних процедур, що існують сьогодні. Їй буде не до того, тому ми маємо подбати про легку процедуру», – пояснила народна депутатка.

Тепер, щоб встановити факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, потрібна буде заява встановленої форми особи, її законного представника або члена сім’ї особи, відповідні документи (довідки) щодо достовірності фактів (інформації), витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань щодо наявності (відсутності) відомостей про кримінальне провадження стосовно особи, повідомлення органів сил безпеки та сил оборони стосовно особи.

Окрім того, розповіла Марія Мезенцева, документ передбачає виплату грошової допомоги політв’язням:

– щорічна державна допомога такій особі або членові сім’ї у період її перебування в умовах позбавлення свободи;

– одноразова державна допомога у разі загибелі (смерті) особи, смерть якої настала в період перебування такої особи в умовах позбавлення свободи або смерті особи, звільненої з умов позбавлення свободи, протягом року після її звільнення, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних з перебуванням такої особи в умовах позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України (полоні);

– одноразова державна допомога особам після звільнення з умов позбавлення свободи.

«Також ми пропонуємо надавати правову, медичну та реабілітаційну допомогу, забезпечення реалізації житлових, трудових та інших видів прав. За особою, визнаною політв’язнем, буде зберігатися місце роботи (посада) протягом усього періоду позбавлення особистої свободи, а також протягом 6 місяців з дня звільнення. А ще буде створено єдиний реєстр – електронна база даних, призначена для реєстрації, зберігання, захисту, обробки, використання інформації про осіб і членів сімей. Усе це дозволить покращити життя політв’язнів», – зазначила Марія Мезенцева.

Як зауважив голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Член Постійної делегації у ПАРЄ Олександр Мережко, ця ініціатива дуже важлива, адже в нас не було спеціального правового врегулювання статусу родин полонених або політв’язнів, які перебувають в РФ.«Ми як держава маємо забезпечити права близьких осіб політв’язнів. Це прояв того, що держава дбає про своїх громадян, особливо про тих, які опинилися в складних умовах», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy