Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Грошова допомога та реабілітація: держава посилить захист політв’язнів

  • 6301
Грошова допомога та реабілітація: держава посилить захист політв’язнів

Верховна Рада у першому читанні ухвалила президентський законопроєкт №6104. Він передбачає створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, єдиного реєстру політв’язнів, а також запроваджує грошову допомогу для них та їхніх родин.

«Це законопроєкт, на який майже 8 років чекали тисячі цивільних і військовополонених, їхні родини, що стали жертвами незаконних дій влади Російської Федерації та її окупаційної адміністрації. Питання захисту таких громадян є одним із пріоритетів державної політики України. Звільнення наших громадян із полону, на жаль, не завжди залежить від нас. Проте рішення про підтримку військовополонених і їхніх родин ми можемо ухвалити вже зараз», – наголосив представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Законопроєкт запроваджує таку грошову допомогу:

✅ щорічна державна грошова допомога, що надається політв’язням або членам сім’ї у період його перебування в умовах позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України;
✅ одноразова державна грошова допомога у разі загибелі такої особи, якщо смерть настала в період її перебування в умовах позбавлення свободи або протягом року після її звільнення;
✅ одноразова державна грошова допомога особам, позбавленим свободи внаслідок збройної агресії проти України, після звільнення з умов позбавлення свободи.

Також законопроєкт закріплює гарантії на медичну та реабілітаційну, у тому числі психологічну допомогу таким особам.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy