Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Гроші на інтернет сільським громадам: триває попередній збір заявок

  • 12300
Гроші на інтернет сільським громадам: триває попередній збір заявок

З ініціативи Міністерства цифрової трансформації територіальні громади можуть отримати державне фінансування для підключення до широкосмугового інтернету закладів соціальної інфраструктури в селах (закладів освіти, бібліотек, медичних закладів, ЦНАПів). У бюджеті на 2021 рік на це передбачено 500 млн грн.

Фінансування зможуть отримати лише ті села, де відсутнє інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних технологій. Закупівлі будуть проводити територіальні громади, а їхнє проведення координуватиме Міністерство цифрової трансформації.

«Бюджет буде розподілено по всіх громадах країни за пропорційним принципом. Наша мета – підключити якомога більшу кількість сіл за наявний бюджет. Для визначення пріоритетності ми враховуватимемо соціальний ефект (населення, кількість шкіл, інших закладів соцінфраструктури, учнів у школах)», – пояснили в Мінцифрі.

За словами заступника голови Комітету з питань цифрової трансформації, народного депутата від «Слуги Народу» Олександра Федієнка, ця програма допоможе забезпечити населення у віддалених селах доступом до інтернет-мережі і цифрових додатків.

«Президент поставив завдання щодо забезпечення всього населення нашої країни доступом до інтернету у межах програми цифровізації країни. Але є деякі регіони, особливо віддалені села, де оператори (тобто бізнес, підприємства) не хочуть будувати свої мережі, бо це їм економічно невигідно. Інтернет-субвенція від держави стимулюватиме підприємства розбудовувати свої мережі у таких селах», – пояснив Олександр Федієнко.

Народний депутат від «Слуги Народу», голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін закликав голів і депутатів сільських громад подавати заявки на отримання субвенції. За його словами, субвенція дозволить забезпечити інтернетом понад 6000 лікарень, шкіл, бібліотек, об’єктів соціальної інфраструктури в селах.

«Нині важко уявити якісне функціонування сфери освіти, соціальних послуг чи медицини без швидкісного інтернету. На жаль, сільські території досі обмежені в доступі до нього. Через це Мінцифри ініціювало відповідну субвенцію, яку підтримали нардепи під час голосування за Держбюджет 2021 року», – підсумував Віталій Безгін.

Подати заявку можна за посиланням: https://thedigital.gov.ua/broadband2021
Більше деталей: https://bit.ly/2PTaAN5

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy