Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Громади отримають 1 млрд грн на розбудову інфраструктури індустріальних парків

  • 153
Громади отримають 1 млрд грн на розбудову інфраструктури індустріальних парків

Мінекономіки готове затвердити всі підзаконні акти, щоб громади отримали кошти для розвитку індустріальних парків. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Міністерство економіки повідомило, що підзаконні акти для використання 1 млрд грн на інфраструктуру індустріальних парків, передбачені у держбюджеті на 2024 рік, планується затвердити вже незабаром», – зазначив Кисилевський за результатами регіональної наради з розвитку індустріальних парків, яка відбулася у Полтаві.

Парламентар додав, що громади продовжують ініціювати створення нових ІП, наразі у Мінекономіки на розгляді 14 заявок.

«Важливо, щоб ці та інші громади розраховували не лише на 1 млрд від держави, бо потреба суттєво більша, а й самі були готові вкладати кошти в інфраструктуру ІП», – зауважив заступник голови профільного комітету.

За його словами, практика вже показала – реальні інвестори готові приходити насамперед в ті індустріальні парки, які мають земельну ділянку зі зручною логістикою, наявну електричну потужність та водо- і газопостачання, а також збудовані будівлі промислового призначення.

«В індустріальних парках, де є всі ці складові, вільні місця для інвесторів заповнюються швидко, і громади починають через податки повертати вкладені кошти», – сказав Кисилевський.

Посилаючись на міжнародний досвід, він запевнив, що інвестицій громад в облаштування ІП є основою промислового зростання. Приміром, саме так відбувається у Туреччині та Угорщині.

Парламентар зазначив, що один гектар дозволяє створити в середньому 50 робочих місць. Один долар інвестицій в інфраструктуру ІП генерує додаткові 19 доларів протягом наступних 5 років, а також дозволяє залучити 5-6 доларів інвестицій.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy