Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Громади мають отримати справедливу ціну за приватизацію орендованого майна – Олексій Мовчан

  • 116
Громади мають отримати справедливу ціну за приватизацію орендованого майна – Олексій Мовчан

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11069, який ліквідує корупційну складову під час приватизації орендованого майна. Про це повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан.

«Із прийняттям закону приватизація майна, переданого раніше в оренду, відбуватиметься за єдиним чітким і прозорим механізмом, який успішно працює в оренді та земельних торгах. Поповнення до бюджетів будуть спрямовані на відновлення країни і громад», – зауважив Мовчан.

Він пояснив, що чинні норми дають пріоритетне право орендарям державного й комунального майна приватизувати його на підставі проведених поліпшень на суму 25% вартості об’єкта.

«Це створило широке поле для зловживань, коли орендарями ставали «потрібні» люди, щоб приватизувати майно шляхом викупу за мінімальною ціною. Точніше – за безцінь, часом із застосуванням фіктивних чи нерелевантних документів щодо оцінки вартості. Ми змінюємо цю ситуацію», – наголосив ініціатор законопроєкту.

За його словами, зміни до законодавства дозволять державі та громадам отримувати за своє майно ринкову ціну.

«Вона може сформуватися лише на конкурентних засадах у результаті електронних аукціонів у дворівневій електронній торговій системі», – зазначив Мовчан.

Він додав, що законопроєкт №11069 також захистить доброчесного орендаря, який зробив ремонт, перебудову та інші поліпшення в орендованій будівлі, яку виставляють на аукціон для приватизації.

«Закон гарантуватиме орендареві переважне право на придбання орендованого об’єкта в ході аукціону за найвищою ціною, яка була запропонована під час його проведення. Якщо ж орендар не скористається цим правом, інший переможець аукціону гарантовано компенсує орендареві вартість виконаних раніше невід’ємних поліпшень», – підсумував народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy