Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Громадські організації вимагають ухвалення закону про легалізацію медичного канабісу

  • 171
Громадські організації вимагають ухвалення закону про легалізацію медичного канабісу

Пацієнтська спільнота виступає за ухвалення законопроєкту про легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих (№7457).

Про це розповів голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат “Слуги Народу” Михайло Радуцький, який разом з більшістю депутатів комітету підтримує документ і ініціює його якнайшвидший розгляд у Верховній Раді.

Він нагадав, що майже 5 років тому парламент підтримав до розгляду петицію про легалізацію медичного канабісу. Восени 2020 року Президент Зеленський запропонував українцям відповісти на п’ять запитань. Одне з них: чи підтримуєте ви легалізацію канабісу у медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих? 65% відповіли позитивно.

«Потім були десятки круглих столів, конференцій, нарад, де ми проводили зі стейкхолдерами галузі пояснювальну роботу. Як наслідок, поступово змінилася громадська думка. Особливо під час повномасштабної війни, коли все більше пацієнтів потребують лікування та полегшення болю препаратами на основі канабісу”, – зазначив народний депутат.

13 липня 2023 року парламент підтримав законопроєкт № 7457 у першому читанні. До другого читання надійшло майже 900 поправок від народних депутатів. Понад 3 місяці Комітет їх розглядав та направив документ на розгляд у другому читанні. Але наразі існує вірогідність, що представники однієї політичної сили можуть кожну поправку ставити на голосування в залі. Тоді на розгляд знадобиться щонайменше 2 дні роботи парламенту.

«За оцінками пацієнтської спільноти, зараз медичний канабіс потребують 6 млн українців: це пацієнти з онкологією, епілепсію, військові та цивільні з симптомами ПТСР, люди з хворобою Паркінсона та іншими тяжкими захворюваннями. Саме тому запрацював сайт (https://zupynytybil.in.ua) з відліком кожної секунди, коли українські пацієнти змушені терпіти біль”, – зауважив Михайло Радуцький і закликав колег не блокувати розгляд законопроєкту.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy