Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Готуємо нові стандарти розвитку громад – Віталій Безгін

  • 9240
Готуємо нові стандарти розвитку громад – Віталій Безгін

Парламент планує ухвалити низку законопроєктів, які забезпечать громадам ефективний розвиток за новими стандартами. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

«Ми живемо в країні громад, де органи місцевого самоврядування відіграють майже ключову роль в житті пересічного українця. Тому після передачі значних повноважень і фінансів на місця та затвердження нового адміністративно-територіального устрою прозорість і підзвітність особливо актуальні для місцевої влади», – наголосив депутат під час наради членів профільного парламентського комітету з представниками Всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування.

За його словами, парламент розгляне принаймні три законопроєкти, що допоможуть ефективно розвиватися місцевому самоврядуванню.

Одним із ключових Безгін називає законопроєкт № 4298, що структурує повноваження місцевих держадміністрацій та визначає їхню взаємодію із місцевою владою.

«Місцеві держадміністрації як представники держави на місцях матимуть координуючу роль, виконуватимуть державні програми та виступатимуть гарантом законності на території громади. Кінцеве рішення ухвалює виключно суд», – пояснив народний депутат.

Він наголосив, що Асоціація міст брала активну участь у доопрацюванні цього законопроєкту до другого читання, й більшість поправок комітет підтримав. А Рада Європи підтвердила, що поточна редакція в цілому відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування.

Ще один законопроєкт, також готовий до другого читання, має структурувати стратегічне планування розвитку громад.

«Законопроєкт №5323 переосмислює регіональну політику всієї держави. Ми даємо свободу громадам визначати пріоритети власного розвитку. Єдина вимога – обов’язковість стратегії, доба хаосу має відійти у минуле», – переконаний Безгін.

Прозорості та підзвітності місцевої влади має сприяти законопроєкт № 6401, зареєстрований наприкінці 2021 року та наданий депутатам для ознайомлення.

«Ми впроваджуємо стандарти повної відкритості та цифровізації. Пряма трансляція засідань ради та всіх комісій, публікація проєктів актів, доступний реєстр майна, інформація в формі відкритих даних. Все це стане можливим з ухваленням законопроєкту № 6401», – підсумував депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy