Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Горбенко про стимулювання економіки та післявоєнну відбудову країни

  • 7447
Руслан Горбенко про стимулювання економіки та післявоєнну відбудову країни

Про те, що кожен українець сьогодні може зробити для перемоги, та про головні завдання післявоєнної відбудови України розказав народний депутат від фракції “Слуга Народу”, заступник голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслан Горбенко.

Про початок війни

Війна почалася не зараз, вона почалася у 2014 році й тривала вже 8 років. Ті, хто втратив свій дім у 2014 у Донецьку та Луганську зараз здебільшого лишилися, щоб боронити країну, бо двічі втратити домівку – це вже занадто. 

Надихає, що колеги депутати всі на місцях. Надихає наш Президент Володимир Зеленський – як він мужньо приймає виклики та на очах стає лідером світового рівня.

Про біженців

Ще до лютого 2022 року в Україні було понад 1,5 млн. тимчасово переміщених осіб – тих, хто тікав від градів та бомб з окупованої частини Луганської та Донецької областей у 2014 році. Ми опікувалися їхніми проблемами.  

З 24 лютого через новий етап військової агресії РФ кількість тих, хто вимушено переселився в інші області та інші країні вимірюється, напевно, мільйонами. Зі східних областей люди їдуть до безпечніших областей Центральної та Західної України, з Києва та області люди здебільшого їдуть на захід країни. За даними Державної прикордонної служби, за кордон вже виїхало майже 2,7 млн українців.  

Я впевнений, що українці зараз кожен на своєму місці має допомагати країні незалежно від того, де знаходиться. Ми розуміємо, що майже всі українці стали переселенцями, тож працюємо над вдосконаленням цього статусу в нових умовах та над легким його адмініструванням через “Дію”.

Про допомогу територіальній обороні

Я працюю в Раді оборони Київської області і є представником Верховної Ради України. Відповідаю за логістику постачання та комунікації ТРО області й Києва з самообороною ОТГ. Функціонал та повноваження розголошувати не можу.

Є складнощі з районами, де немає мобільного зв’язку та інтернету – там вкрай важко, але необхідно встановити комунікацію з мешканцями, які залишилися та стали  заручниками окупантів і сидять у підвалах. Намагаємося винайти шляхи, щоб донести до них інформацію про евакуації.

В  Київській області забезпечуємо транспортну логістику,  купуємо обладнання, речі  та їжу для облаштування пунктів прийому евакуйованих. Також перевіряємо блок-пости, щоб вони відповідали вимогам опорно-взводного пункту. Про те, скільки було передано допомоги, казати не буду. Зараз все заради перемоги.

Стан справ на Луганщині

У мирний час ми у нашому комітеті хотіли зробити територіями пріоритетного розвитку Луганську та Донецьку області, але після перемоги ними мають стати всі області України.

Луганщина залишається пріоритетом, тим більше що там «гаряча точка» зараз, ворог знищує міста. Зі свого боку ми допомагаємо гуманітаркою та організацією евакуації цивільних.

Про підтримку економіки

Парламент вже прийняв закони, які спрощують ведення бізнесу та підіймають економіку країни в цих непростих умовах. Хто може – має працювати. 

Ми прийняли проєкт закону № 7137д про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни. Зокрема, скасували оподаткування пального та запровадили пільговий режим для підприємців – податок 2% від обороту. Ці норми діють під час військового та надзвичайного стану. В цілому ми прийняли понад 40 новацій для полегшення бізнес-діяльності.

Про відбудову країни після перемоги

Ми активно просували тему про надання статусу територій пріоритетного розвитку й запровадження спеціального режиму господарської діяльності для Донецької та Луганської областей. Впевнений, що після перемоги весь світ буде інвестувати в Україну, ми станемо великою територією пріоритетного розвитку, і цей спеціальний режим буде діяти по всій країні. 

Ми швидко відбудуємо країну. А зараз наближаємо перемогу та чекаємо на неї.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy