Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Євгенія Бєла з колегами долала кризу нестачі медикаментів в окупованому Херсоні

  • 262
#ГероїСередНас. Євгенія Бєла з колегами долала кризу нестачі медикаментів в окупованому Херсоні

1 березня російські війська окупували Херсон. З того дня, як розповідає голова фракції «Слуга Народу» в Херсонській міській раді Євгенія Бєла, стало зрозуміло, що владі, волонтерам, бізнесу і містянам діяти необхідно вже по-іншому. Умови життя диктували нові правила.

Найбільш гостро постало питання забезпечення лікарень та містян медикаментами. Почалося формування логістичних шляхів для доставки медикаментів в область з інших регіонів України. Адже вкрай бракувало інсуліну, гормону щитоподібної залози, препаратів для зниження тиску.

«Це була командна робота. Наші хлопці під обстрілами і у складних умовах завозили медикаменти в місто. Зі свого боку ми робили так, щоб цей вантаж був розподілений серед лікарень, збирали нові списки потреб і продовжували рух далі», – розповідає Євгенія Бєла.

Доставка медикаментів відбувалася як автомобільними, так і водними шляхами. 

«Кожен день була одна й та сама рутина – отримати вантаж, розвезти по лікарнях і людях, організувати доставлення нової партії», – ділиться спогадами депутатка.

За її словами, завжди була межа: сьогодні ти їздиш і провозиш ліки через блокпости окупантів, та враз все може змінитись – і далі ти можеш не поїхати взагалі.

«Мене часто запитували: от ти дівчина, чи було лячно? Звісно, страшно було, але не було часу, щоб ця емоція виходила на поверхню. Тільки коли стрес відходив, наставало повне розуміння того, що відбулося і в якій ситуації ти побував», – каже Євгенія Бєла.

У квітні настав момент, коли вона зрозуміла, що «ще трохи, і можна їхати на підвал».

«Були дзвінки від фсб рф, прохання прийти і поговорити, запевняли, що з ними краще співпрацювати. Я зрозуміла, що краще виїхати і допомагати Херсону з території, підконтрольної Україні. Бо в підвалі від мене користі буде мало», – розповідає депутатка.

Коли Євгенія Бєла виїхала, ще деякий час можна було через російські блокпости провозити ліки до Херсону. Щодня самотужки та за допомогою друзів вона шукала необхідні ліки в Одесі та направляла вантажі у рідне окуповане місто.

«Все працювало доти, поки у Василівці (Запорізька область) не постало гостре питання щодо провезення медикаментів. Нашим хлопцям погрожували розправою. Вже в серпні ми реально нічого не могли робити», – каже Євгенія Бєла.

Наразі, коли Херсон вже деокуповано, депутатка продовжила свою роботу із забезпечення міста ліками. За її словами, проблема з доставкою відпала, та зараз є питання правильної організації розподілення ліків по місту.

«Емоційна складова відійде, і почне проявлятися стрес. Наші люди потребують комплексного лікування наявних хвороб сертифікованими ліками. Взагалі за весь цей час склалося реальне уявлення про те, скільки і яких наша нація потребує ліків. Вважаю, що після закінчення воєнного стану треба робити так, щоб покращувати здоров’я людей і ще більше вводити профілактику різного роду захворювань. Українці мають бути здоровою нацією!» – наголосила депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy