Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Євген Євтушенко з Херсонщини провів 9 днів у російському полоні, але продовжив гуманітарну роботу

  • 587
#ГероїСередНас. Євген Євтушенко з Херсонщини провів 9 днів у російському полоні, але продовжив гуманітарну роботу

Навесні на російських телеканалах вийшов сюжет про хлопця з Херсону, який нібито готував теракти у місті, але був вчасно викритий пильними феесбешниками. Це був Євген Євтушенко, лідер Зе-молодіжки у Херсонській територіальній громаді. Звісно ж, ніяких терактів він не планував – навпаки, активно допомагав мешканцям міста переживати труднощі окупації.

Херсон одним з перших прийняв удар російських військ. Тому команді місцевої Зе-молодіжки довелося діяти швидко.

«Спочатку ми збирали й привозили одяг для поранених військових, яких доставляли в лікарні міста. Закривавлену військову форму з них зрізали, і лікарям не було у що їх вдягнути», – згадує Євген.

Після окупації Херсона місто опинилося на грані гуманітарної катастрофи. Припинилися поставки товарів з України, зникли предмети першої необхідності. Найгірша ситуація була з ліками. Хлопці й дівчата із Зе-молодіжки діставали їх невеликими партіями та розносили хворим мешканцям Херсона, життя яких напряму залежало від медичних препаратів.

І хоча діяти намагалися обережно, все одно потрапили до уваги російських каральних органів. Спочатку у помешканні Євгена провели обшук. А згодом – затримали просто на вулиці з висунутою підозрою у передачі даних по переміщенню і дислокації російських військ.

«Тримали 9 днів, били, намагалися вибити показання про терористичну діяльність, зробили той сюжет для телеканалів. Але по факту ніяких доказів не знайшли. Мене врятувала моя обережність: кожний вихід на вулицю я ретельно готував, чистив месенджери телефона. Зрештою, змусили записати відео, де я обіцяю не чинити спротив росіянам, та відпустили», – каже Євген.

Після полону він залишився в Херсоні й продовжив гуманітарну діяльність. Але діяв максимально обережно, намагаючись зайвий раз «не світитися».

Євген Євтушенко залишив окуповану територію лише наприкінці вересня, коли виникла загроза повного блокування Херсонщини орками для виїзду цивільного населення. Тепер разом з фондом Support Kherson він забезпечує гуманітарною допомогою тимчасово переміщених херсонців, а також мешканців звільнених сіл області.

Хлопець вірить у деокупацію свого рідного міста, адже його мешканці ніколи не погодяться жити під владою орків.

«Мене вразила бабуся, якій я привозив ліки. Вона сказала, що краще помре, аніж прийме ліки з рук окупантів. З такими людьми ми обов’язково переможемо», – впевнений Євген Євтушенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy