Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Володимир Стрельцов з Донеччини служить військовим капеланом

  • 903
#ГероїСередНас. Володимир Стрельцов з Донеччини служить військовим капеланом

Депутату Краматорської районної ради від «Слуги Народу» як протестантському священнику заборонено брати до рук зброю. Але Володимир Стрельцов допомагає захисникам України молитвою. Звернутися до нього можуть бійці різних віросповідань

Війна для Володимира Стрельцова почалася набагато раніше за 24 лютого – протестантський пастор підтримує захисників України з 2014 року. Спочатку як волонтер возив гуманітарку батальйону «Київська Русь», але згодом для нього знайшли іншу справу.

«У батальйоні мені сказали: слухай, ти ж священник, то приїжджай у цьому статусі! Ти потрібен нам як капелан», – згадує Володимир.

Він погодився, і з січня 2015 року почалася його капеланська служба. З того часу Володимир не залишав бійців навіть в умовах найважчих боїв та допомагав їм, чим міг.

«Священник не має права брати до рук зброю. Його завдання – бути разом з бійцями на фронті у найгарячіших точках та допомагати. Як солдат я на фронті непотрібний. Але моїм хлопцям потрібен Бог», – пояснює він.

Мусульмани, католики, протестанти, православні – для нього немає «своїх» та «чужих». А міжконфесійні суперечки, за його словами, існують будь-де, але не на фронті.

«Капелан поза конфесіями. Якщо до мене звернеться мусульманин та скаже, що йому необхідно поговорити зі своїм священником, я знайду йому капелана-мусульманина. Мене не бентежить, якщо людина молиться Аллаху. На фронті навіть атеїсти моляться разом з нами», – каже Володимир.

Він згадує випадки, коли бійці приймали хрещення, але запевняє, що це не мета будь-кого з капеланів.

«Звісно, це красиво для картинки на YouTube, але ми не для цього працюємо. Ми просто робимо свою справу», – переконує депутат від «Слуги Народу».

Каже, що прикладом роботи на спільну мету став один випадок на передовій, коли треба було обвінчати пару закоханих.

«Питаю, хто вони за віросповіданням. Виявилося, що православні. Я подзвонив православному капелану й він провів обряд вінчання, а я як капелан-протестант дав молодим настанову. Так ми зробили єдину справу», – згадує він.

Найважчим для себе на фронті Володимир називає дні, коли треба проводжати в останню дорогу наших героїв. А найбільшою підтримкою вважає Бога та побратимів.

Є у нього й ще один статус – радник Почесного Консула Латвійської республіки у Донецькій області. Завдяки своїм зв’язкам з країнами Балтії він налагодив постачання гуманітарної допомоги до України. Зараз Володимир розподіляє її між військовими та цивільними.

Він впевнений, що ця війна закінчиться нашою перемогою. І після цього має намір робити все, щоб країна ставала кращою.

«Я залишаюся чинним депутатом, тож буду працювати над тим, щоб у політичних, моральних, духовних аспектах країна ставала кращою. Це моя основна мета», – підсумовує капелан.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy