Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Світлана Мораитес допомагає переселенцям та вразливим категоріям населення Таїровської громади на Одещині

  • 362
#ГероїСередНас. Світлана Мораитес допомагає переселенцям та вразливим категоріям населення Таїровської громади на Одещині

Депутатка Таїровської селищної ради на Одещині, засновниця благодійного фонду «Волонтери Таїрова» Світлана Мораитес з перших днів війни займається гуманітарними питаннями та вирішенням соціальних проблем в громаді.

Допомагає літнім людям, одиноким матерям, багатодітним та малозабезпеченим родинам, які опинились у складних життєвих обставинах, сім’ям з дітьми з інвалідністю та особливими освітніми потребами.

Власне, усім цим Світлана та її колежанки опікувалися й у мирний час.

«Але з першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну роботи в гуманітарній сфері стало в сотні разів більше», – зазначає Світлана Мораитес.

Управління гуманітарної політики, яке очолює Світлана, займається вирішенням життєво важливих питань – від надання проднаборів до комплексу необхідних заходів ВПО, і ця робота ведеться 24/7. На сьогодні Таїровська громада прихистила більш ніж 5 тисяч вимушених переселенців. Зрозуміло, на першому місці допомога дітям – тим, які втратили батьків через війну, вимушено переміщеним сім’ям з дітьми, вагітним жінкам з-поміж ВПО.

А допомога – це одяг, який безкоштовно отримують на гуманітарному складі, ковдри, рушники, канцтовари, кухонні набори та інші побутові речі, медичні препарати, гігієнічні засоби, памперси тощо.

Тих, хто допомагає, Світлана та її колеги називають шанобливо «Наші помічники». Помічники – це і фермер Анатолій, який регулярно безоплатно надає переміщеним родинам з дітьми молоко, сир та хліб домашньої випічки, і голова Одеської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Григорій Діденко, і керівник Одеської РВА Юрій Крук, які знаходять можливість постійно виділяти гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, і Віталій Лозовий, що очолює координаційний штаб РВА, і пастор Петро, який теж допомагає вимушеним переселенцям. А ще – медики, ТОВ «Видавництво Розумники», громадський рух «Віра, Надія, Любов», представники великих торговельних мереж, і земляки Світлани – мешканці громади.

«Вони за годину можуть знайти дитяче ліжечко та ігровий комплекс для дитини з сім’ї переселенців з Миколаєва чи організувати для них екскурсію у місцевий музей, футбольний матч чи цікаве шоу», – ділиться Світлана Мораитес.

Нещодавно в громаді відкрили соціальний хаб для родин внутрішньо переміщених осіб та тих, що опинилися у складних життєвих обставинах. Майже два місяці тут працює проєкт «Надання соціально-психологічної підтримки сім’ям з дітьми вразливих категорій в період війни». Фахівці проєкту надають не тільки гуманітарну допомогу мешканцям громади, а й допомагають вирішити юридичні питання, організовують спілкування батьків та дітей з психологом і надають змогу займатися у театральному гуртку, проводять майстер-класи. Окрім цього, надається комплексна допомога тим, кому вона вкрай необхідна. Зокрема і продуктовими наборами або ваучерами на придбання товарів.

«Я отримую велике задоволення від нашої спільної роботи на перемогу, від спілкування з нашими людьми. Вони – найкращі. Це наша головна мотивація. Кожен із нас на своєму фронті. Щиро дякую за підтримку керівництву громади та всім працівникам наших комунальних установ, які допомагають в робочому процесі. А це – розвантаження, фасування, видача та інша кропітка робота на нашому гуманітарному складі», – каже Світлана.

Також вона пригадує, як звичайний конкурс малюнків на асфальті перетворився на розмову про нашу країну. «О, це ж наш прапор! Наш, український!» – розповідала про свій малюнок трирічна дівчинка Ніка, яка приходить у хаб.

«Дякую батькам за патріотичне виховання дітей. Ми разом працюємо на перемогу і віримо, що скоро всі повернуться до своїх мирних домівок. Все буде Україна!» – наголошує Світлана Мораитес.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy