Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Сергій Хвасько з Кривого Рога постачав питну воду прифронтовим громадам та буржуйки на фронт

  • 541
#ГероїСередНас. Сергій Хвасько з Кривого Рога постачав питну воду прифронтовим громадам та буржуйки на фронт

Депутат Металургійного району Кривого Рога від «Слуги Народу» Сергій Хвасько має свій невеличкий, але надійний бізнес – доставка бутильованої води по місту й області. Коли рашисти почали влаштовувати у сусідньому Миколаєві справжнє гуманітарне пекло, вирішив допомогти тим, на чому розуміється – ініціював доставку питної води людям, залишеним без водопостачання.

Спочатку до цієї роботи долучились небайдужі городяни, потім бізнесмени міста. З’явилась і стабільна команда помічників-волонтерів.

«Люди згуртувалися невимовно швидко. Хтось ніс пусті пляшки, хтось – вже придбану у магазинах воду. Формували машини та відправляли до Миколаєва. З часом виявилось, що потреба у питній воді є й у бійців територіальної оборони, Збройних сил, тож гуртом почали допомагати і їм», – згадує Сергій.

За час роботи лише до Миколаєва організував перевезення близько 200 тон води, іншим категоріям – більш ніж 100 тон.

У зібраній депутатом команді є настільки відчайдушні друзі, що не бояться вивозити допомогу на «нуль» – тож почали, крім питної води, доставляти й інші необхідні бійцям речі. Спочатку спрямовували на миколаївський і баштанський напрямки. Потім – схід, Бахмут…

Ще перед настанням відчутних холодів бійці просили заздалегідь допомогти з обігрівом в польових умовах – з буржуйками. Сергій Хвасько разом із однодумцями налагодили їх виробництво зі старих бойлерів. Печі підбирають в залежності від площ обігріву, місця розташування – чи то окоп, чи то закрите приміщення. Лише на бахмутський напрямок відправили вже понад сотню таких аналогових обігрівачів.

З’явилась потреба і в окопних свічках. Їх виробництво Сергій також організував. Матеріалами – жерстянками, воском і парафіном – допомагають небайдужі городяни. На різні напрямки військовим передали більш ніж півтисячі свічок і стільки ж зараз в процесі виготовлення. Процес не переривається навіть без світла – вмикають генератор і продовжують працювати.

Список запитів про допомогу зростав постійно, тож і волонтерська діяльність стала ширшою. Сергій з командою організовували роздачу продуктових наборів переселенцям, відвезення допомоги до звільнених громад Херсонщини, ремонт машин, багі. Команда працює від перших днів повномасштабного вторгнення, тож давно заручилась підтримкою і довірою місцевих. І допомогу надають як ГО «Слуга Народу. Кривий Ріг», так і криворізькі підприємці та небайдужі городяни.

«В критичний час треба діяти, допомагати, об’єднуватись. Доставка води – то було перше рішення, те, з чого все почалось. В тому я розуміюсь, але далі довелось вчитись новому – як виготовляти буржуйки, правильно заливати свічки. Тонкощі процесів, матеріалів. Методом спроб і помилок здобули вже власний досвід і працюємо. Потреб багато. Вони всі різні і важливі, тож ми не зупиняємось», – говорить Сергій.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy