Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Олександр Коврига з Миколаївщини очолив добровольчий батальйон та з односельцями затримав ворожу колону танків

  • 1059
#ГероїСередНас. Олександр Коврига з Миколаївщини очолив добровольчий батальйон та з односельцями затримав ворожу колону танків

Староста села Явкине, що на Баштанщині, та представник партії «Слуга Народу» Олександр Коврига до останнього не вірив, що почнеться повномасштабне вторгнення. Він розповідає: напередодні запевняв людей, що повномасштабна війна неможлива у 21-му столітті. Але вранці 24 лютого, коли почув свист ракет, що летіли через Явкине на Миколаїв, – зрозумів, що відбувається. Перше, що зробив Олександр, – поїхав до військкомату, аби захищати Україну в лавах ЗСУ.

«Мені відмовили, сказали, що як староста я поки маю лишатися на місці, і моя черга ще прийде. Я зібрав чоловіків з села, і ми почали працювати. Хотіли закрити село, аби ніхто не міг сюди заїхати з ворогів, поставити свої пости. Перекрили дороги, діяли якось на автоматі, не повністю розуміли, для чого це, але воно знадобилось», – згадує Олександр.

Наступні дні тут займалися організацією гуманітарної допомоги для військових, які з села поїхали захищати країну. Їм збирали продукти, медикаменти, теплий одяг тощо.

Паралельно Олександр організував односельців – чоловіків, які займалися полюванням, чергувати в селі для забезпечення порядку. Такі патрулі та чергування тривали до 1 березня, коли до села намагалася зайти ворожа колона, що рухалася на Баштанку. Саме ці чоловіки першими побачили, що до села наближається ворог.

«Я написав у чат з односельцями про це, організував чоловіків. Ми не знали, куди саме буде рухатись ворог. Наше село ділиться на дві частини, і я розподіляв, що ті хлопці їдуть в один бік, решта в інший. Ми не мали зброї. Їхали тільки з коктейлями Молотова і мисливськими рушницями. Перекрили колоні дорогу своїми машинами і вийшли ворогу назустріч», – розповідає староста.

Тут розуміли, що проти колони танків у кількасот одиниць коктейлями Молотова і рушницями мало що зможуть зробити.

«Коли вони наблизились до нас, почалася перепалка. Ми їм кричали, щоб вони розверталися, що це наша земля, і їх ніхто не буде зустрічати як визволителів. Вони погрожували, стріляли в повітря, по наших машинах. Ми все одно стояли і не давали їм проїхати. Потім третій БТР з колони виїхав і почав стріляти в наш бік. Ми полягали, вони нас обʼїхали з боку. Поки їхня колона продовжила рухатися в сторону Баштанки, я вже передав всю інформацію – де початок колони, скільки там техніки, де кінець. На той час, коли в Баштанці вже почався бій, у нас ще був хвіст колони, а тут відстань 25 кілометрів», – пригадує Коврига.

Тоді колону вдалося затримати на 30 хвилин, хоча представник партії жартома каже, що тоді здавалося, наче це тривало два дні. Він впевнений, що ця затримка допомогла оборонцям Баштанки краще підготуватися до захисту. Коли ж колона пройшла крізь Явкине, Коврига отримав інформацію, що на краю села лишився один ворожий «Камаз». Разом з чоловіками його оточили, захопили та передали весь БК на ЗСУ.

«Тільки вони були екіпіровані, з автоматами, а ми були тільки з коктейлями», – зазначає представник партії.

Наприкінці березня ворог вперше обстріляв Явкине з Торнадо-С, тому 70% населення виїхали до більш безпечних місць. Ті місцеві жителі, хто лишився чергувати в селі, увійшли до складу вже офіційного добровольчого формування Баштанка-2, яке очолив Олександр Коврига. Відтоді обстріли стали систематичними і пошкодили більше 80 будинків, амбулаторію, школу, садок, пошту та адміністративну будівлю.

«Більшість пошкоджених будівель ми вже відновили – позабивали вікна, поміняли дахи тощо. Люди почали повертатися, думаю, зараз вже понад 80% усього населення вдома. Ми допомагали їм гуманітарною допомогою, яку нам присилали благодійні фонди, сусідні міста і села. За цей час із населенням до тисячі людей ми роздали більш як 5 тисяч гуманітарних пакунків. Зараз ситуація стабілізувалася, магазини запрацювали, тому нині стабільно допомога надається соціально незахищеним верствам населення», – пояснює староста.

2022-й рік Олександр Коврига називає найскладнішим у його житті, але таким, що проявив нашу єдність та зробив сильнішими. Цього ж року, запевняє староста, він разом з командою продовжить робити все можливе для перемоги України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy