#ГероїСередНас. Олександр Береговий брав участь в обороні Баштанки на Миколаївщині
- 1410
2022 рік міський голова Баштанки та представник партії «Слуга Народу» Олександр Береговий називає найскладнішим у своєму житті. А ті уроки, які рік приніс у його життя, – найважливішими.
З першого дня він розумів, що ворог просувається швидко, а тому часу для підготовки оборони міста вкрай мало. Саме тому кропітка робота тут почалася одразу — зведення блокпостів, створення добровольчих формувань, риття окопів та інше. Олександр Береговий згадує, як у перші дні повномасштабного вторгнення взагалі не бачився з родиною.
«Ми всі настільки були зайняті підготовкою до оборони, що про дім я згадував рідко. Не варто вже й казати, коли я взагалі побачив рідних. Роботи було чимало, однак я вважаю, що саме наша колективна відповідальність та правильна підготовка не дали ворогу можливості взяти місто», – розповідає Береговий.
На початку вторгнення у Баштанці не було військових, тому організовувати добровольців і підготувати гідну оборону було завданням №1.
«Я одразу сказав тоді людям: якщо ви не готові брати зброю до рук — ніхто змушувати вас не буде. Проте серед баштанців знайшлося багато свідомих людей, які готові були захищати рідне місто. Тоді на захист Баштанки стали місцеві добровольці, ТРО, фермери, працівники міськради та інші жителі міста.
Важко передати словами мою вдячність і гордість за людей, з якими ми пліч-о-пліч боронили рідний дім. Окремо варто виділити нашого депутата Миколаївської обласної ради Віталія Гомерського (також представник партії «Слуга Народу»), який потужно допомагав організовувати оборону міста і до сьогодні всіма силами підтримує нашу громаду», – згадує Олександр Береговий.
Напередодні битви за місто мер Баштанки, відчуваючи загрозу ворожого наступу, організував проведення численних інструктажів з надання першої допомоги для постраждалих. Як виявилося згодом, це було правильним рішенням — одного із захисників було поранено прямо на очах Олександра під час бою, і він потребував термінової першої домедичної допомоги.
«1 березня нам вдалося не тільки відбити ворога від міста, а й «затрофеїти» чимало рашистської техніки: тягачі, пушки, бензовози, інше корисне обладнання. Потім ми передали її нашим Збройним силам. Це вдалося зробити завдяки тому, що ми всі об’єдналися і були єдині, як ніколи», – каже представник партії.
Після звільнення громади від залишків ворожих сил міський голова Баштанки почав займатися всіма важливими напрямками роботи в умовах воєнного часу: допомога військовим, евакуація населення, підтримка цивільних тощо. Він організував у місті пункти, де вимушені переселенці могли лишитися для ночівлі та отримати все необхідне.
«До нас їхала гуманітарна допомога з багатьох міст України. Ми роздавали її пенсіонерам та іншим соціально незахищеним категоріям. Проте основну частину передавали на потреби військових», – розповідає він.
Однак Баштанка значно постраждала від обстрілів окупантів. Довгий час ворог гатив по громаді з різних видів озброєння: від РСЗВ до авіабомб.
За інформацією Олександра, наразі частково пошкоджені або повністю зруйновані щонайменше 802 житлові будинки, без урахування зруйнованої інфраструктури. Тож нині місцева влада працює для відновлення громади.
«Ми як місцева влада намагаємося брати участь у багатьох проєктах, співпрацювати із міжнародними фондами, будувати партнерські стосунки. Боляче дивитись на ті руйнування, які приніс нам «рускій мір». Наше завдання якомога швидше позбутися цих жахливих «надбань» від ворога і все відновити. Заради людей, заради Баштанки, заради України!», – підкреслює Олександр Береговий.