#ГероїСередНас. Любомир Дикун з Черкащини опікується продовольчоюбезпекою країни
- 447
Депутат Черкаської облради від «Слуги Народу», аграрій та президент Асоціації виробників молока Любомир Дикун з Уманщини 24 лютого одразу усвідомив, що часу на зволікання немає. Якщо зупиниться один, може зупинитися вся країна. Саме тому з першого дня повномасштабного вторгнення організував місцевих підприємців та аграріїв, що спільними зусиллями стояли на захисті продовольчої безпеки країни.
«День конкретних та рішучих дій, де немає місця для паніки. День, коли розумієш, як багато відповідальності потрібно взяти на себе та скільки попереду роботи доведеться зробити. Дзвінки партнерам, фермерам для оцінювання ситуації та узагальнення їх потреб, організація виїзду та всілякої допомоги працівникам – завдання, які були на першому місці», – розповідає Любомир Дикун про перший день війни.
З початком повномасштабного вторгнення логістика в країні була майже зруйнована. Шляхи та маршрути, що налагоджувалися роками, просто припинили працювати. Тому підприємці по всій країні шукали варіанти вирішення ситуації та налагодження транспортної логістики. Саме завдяки злагодженій співпраці місцевих підприємців вдалось створити транспортні хаби, через які надалі пройшли тони гуманітарної допомоги та продуктів для тих, хто цього потребував.
Як зазначає Любомир Дикун, неабияку роль зіграли самі представники Асоціації виробників молока: «З початком повномасштабного вторгнення АВМ разом зі своїми членами об’єднала зусилля для забезпечення продовольчої безпеки України. Хоча логістика в країні працювала погано, представники асоціації організували кілька хабів, де отримували та розподіляли продукти, ліки, основні товари та ветеринарні препарати. Вже через місяць мали налагоджену логістику та всі дозволи для доставки гуманітарних вантажів по країні».
Аби максимально підтримати українців у складний час, Любомир Дикун разом з іншими колегами став ініціатором створення на базі Всеукраїнської аграрної ради благодійної організації SAVEUA, яка надає всебічну допомогу українцям, що постраждали від війни. Зокрема, забезпечуючи їх продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни та інформуючи внутрішньо переміщених осіб про актуальну інформацію.
Фонд організовує постачання ветеринарних препаратів та обладнання для забезпечення діяльності господарств, які постраждали від війни і завдяки стабільній роботі яких вдалось підтримувати продовольчу безпеку та сприяти відновленню країни. Більш того, завдяки новоствореній організації вдалось надати сотні нових робочих місць для вимушених переселенців, які на сьогодні становлять 80% робітників фонду.
Неймовірну допомогу надали й іноземні партнери, які з перших днів війни підтримували Україну. Незліченна кількість організацій надала руку допомоги Україні. З однією з організацій благодійний фонд SAVEUA налагодив співпрацю – World Central Kitchen (WCK), яка допомагає харчуванням людям, постраждалим від війн, епідемій, стихійних лих тощо. Завдяки цій співпраці 250 тис. пакунків з гуманітарною допомогою було зібрано та передано для внутрішньо переміщених осіб.
«Станом на 1 грудня 2022 року АВМ разом із партнерськими сільськогосподарськими асоціаціями вдалося залучити та доставити через спеціально створений благодійний фонд SaveUAщомісячну або щоквартальну потребу в критично важливих ветеринарних допомогах, допоміжних засобах гігієни доїння, кормах тощо приблизно до 200 постраждалих молочних ферм. Якщо брати в тонах, то це близько 290 тонн продовольчих товарів, 129 тонн медикаментів, 40 тон насіння», – ділиться результатами Любомир Дикун.
Допомогу підприємці надають кожному, хто її потребує. З першою хвилею переселенців увагу зосередили на наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам, адже в той момент вони потребували цього найбільше.
Проте згодом, після вивчення потреб ЗСУ, почали швидко організовувати різну допомогу у вигляді продовольства та екіпірування. Згодом підприємці почали забезпечувати наших захисників автомобілями.
Як зазначає Любомир Дикун, з початку повномасштабного військового вторгнення із сільськогосподарських господарств було мобілізовано близько 70 тис одиниць колісної техніки – в середньому по 7 одиниць техніки з кожного господарства.
Серед тих машин було 1500 пікапів, з яких близько 1000 машин мобілізовано з господарств, а понад 500 закуплено членами УАК і передано безпосередньо полкам. Сьогодні пікапи значною мірою допомагають нашим Збройним силам і забезпечують їх успішну контратаку в Харківській та Херсонській областях.
Сьогодні Любомир Дикун продовжує організовувати передачу автомобілів на потреби військових, веде активні перемовини з міжнародними партнерами, сплачує податки та продовжує підтримувати Україну, адже кожен повинен робити свій вклад в перемогу.
«Український дух незламний, а народ – нескорений. Еріх Марія Ремарк говорив: «В темні часи добре видно світлих людей». І це твердження сміливо можна транслювати на українську націю. Те, як наші громадяни об’єдналися, згуртувалися і з першого дня почали кожен на своєму місці робити все можливе для нашої перемоги, – просто вражає! Бо саме в єдності – наша сила», – каже Любомир Дикун.