Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Лікар-гінеколог з Черкас Карина Абрамова надавала консультаційну допомогу для переселенок

  • 557
#ГероїСередНас. Лікар-гінеколог з Черкас Карина Абрамова надавала консультаційну допомогу для переселенок

Понад дві сотні жінок з усіх регіонів України від початку повномасштабної війни звернулися по допомогу до лікаря-гінеколога та депутатки Черкаської міської ради від «Слуги Народу» Карини Абрамової. Не збираючись виїжджати з України, вона відчула потребу бути корисною і надавати лікарську консультаційну допомогу в онлайн-форматі.

«Бували дні, коли я відповідала на звернення цілодобово, – пригадує Карина Абрамова. – Мені писали і дзвонили з Херсона, Миколаєва, Скадовська, Харкова, Маріуполя. Жінки були налякані, розгублені. Дехто виходив на зв’язок з підвалу. Вони з різних причин втратили контакт зі своїм лікарем, і я для них була тією людиною, що рятувала їх у складних ситуаціях».

За словами лікарки, жіноче здоров’я дуже залежить від психологічного стану. А жінки у зоні бойових дій зазнавали ще й важких фізичних випробувань. Особливо беззахисними почувалися вагітні.

«Мені запам’яталася жінка з Миколаєва, яка вже невдовзі мала народжувати. Можете собі лише уявити, як вона почувалася! Я була їй і за лікаря, і за психолога. Також запам’яталася жінка з Харкова, яка близько двох тижнів сиділа в бомбосховищі і там дізналася про довгоочікувану вагітність», – розповіла Карина Абрамова.

У непростій ситуації опинилися і ті українки, що, рятуючись від війни, виїхали за кордон. Медична система європейських країн суттєво відрізняється від української і, за словами черкаської лікарки, їй навіть доводилося перекладати з польської результати досліджень, щоб надавати пацієнткам фахові пояснення.

Черкаська область стала тим регіоном, у якому від початку повномасштабної війни шукало тимчасового прихистку до 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Відтак Карина Абрамова почала проводити зустрічі з переселенками наживо.

«Це були переважно вагітні. Я відповідала на їхні запитання, але, за моїми спостереженнями, вони більше потребували моральної підтримки, адже війна відірвала їх від своїх родин, домівок. Ніхто з них не сподівався на пологи у чужому місті в оточенні чужих людей. Тож я намагалася подарувати їм упевненість, що вони не самі, що їм допоможуть», – поділилася гінекологиня.

За її словами, усвідомлення своєї потрібності допомогло відволікатися від важких новин і страху за життя.

«За ці 9 місяців під сигнали «Повітряної тривоги» з’явилося стільки нових українців, що сумнівів у нашій перемозі і бути не може! І вже замість сигналів тривоги хочеться чути лише голоси новонароджених», – підсумувала Карина Абрамова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy