#ГероїСередНас. Лідер херсонської обласної Зе!Молодіжки Нісар Ахмад заснував фонд для допомоги землякам
- 776
З першого дня повномасштабного вторгнення РФ в Україну Нісар Ахмад чітко вирішив для себе, що залишається на Херсонщині боротися проти окупантів та допомагати людям. Через чотири місяці депутат Херсонської районної ради від «Слуги Народу» та лідер обласної «Зе!Молодіжки» Херсонщини все ж був змушений виїхати на контрольовані території. Але продовжив підтримувати земляків через заснований ним фонд Support Kherson.
Спочатку як начальник Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської облради Нісар організував підготовку укриттів у всіх будівлях, які знаходилися в його оперативному управлінні. Прихистки були готові вже на другий день війни, про них повідомили херсонцям.
Також разом з колегами по «Зе!Молодіжці» перевозили людей й гуманітарну допомогу.
«Ми евакуювали людей на безпечні території, а назад, щоб машини не їхали порожніми, везли гуманітарку – продукти, ліки, предмети першої необхідності. Возити доводилося дрібними партіями, через блокпости окупантів, інколи машини потрапляли під обстріли», – згадує депутат.
Згодом разом з командою організували партизанський рух, розповсюджували українську символіку, виходили на мітинги за Україну, а в деяких громадах були їх співорганізаторами.
«Але через певний час орки придушили мітинги, а мене оголосили в розшук, провели обшуки по моїх двох адресах», – розповідає Нісар Ахмад.
Та попри ризик, депутат райради з командою продовжував підпільну роботу. Вони налагодили домашнє виробництво синьо-жовтих стрічок – як в Херсоні, так і в багатьох громадах області. Стрічки розвішували в людних місцях, а коли орки їх зривали, згодом прив’язували нові.
«Допомагали всі: і наша молодіжка, і звичайні херсонці теж долучалися до цього флешмобу. Стрічки стали символом незламності Херсонщини, про них дізналися навіть за кордоном. Це сильно підіймало дух українців та бісило окупантів», – згадує Нісар.
Зараз фонд Support Kherson активно допомагає військовим на південному фронті, а також херсонцям, що тимчасово виїхали в інші міста України – Одесу, Кривий Ріг, Київ, Львів. За оцінками лідера обласної «Зе!Молодіжки», регіон залишили 50-60% його мешканців. Це не означає, що решту влаштовує окупація – просто виїхати з області дуже важко та ризиковано, особливо для людей з активною проукраїнською позицією.
В останні тижні завдяки успіхам ЗСУ у фонду додався новий напрямок роботи – допомога деокупованим громадам Херсонщини. Людям там потрібно буквально все.
«Коли ми вперше заїхали у звільнене Високопілля, люди сказали нам: ми чотири місяці не їли хліба», – згадує Нісар.
Депутат каже, що розповідати героїчні історії можна довго – але, щоб не зашкодити руху спротиву, це варто робити вже після деокупації Херсонщини. В яку херсонська «Зе!Молодіжка» вірить беззаперечно.
Потужний рух спротиву, потужна «ЗеМолодіжка», потужний благодійний Фонд – це все він, Нісар Ахмад!