#ГероїСередНас. Лариса Кульбач з Луганщини забезпечувала роботу лікарні в Кремінній, а тепер займається волонтерством
- 487
Кремінна на Луганщині була окупована 18 квітня. До цього, доки дозволяла безпекова ситуація, голова фракції «Слуга Народу» у Кремінській міській раді, лідерка руху «ЗеЖінки» та гендиректорка Кремінської лікарні Лариса Кульбач забезпечувала діяльність медзакладу. Також вона організовувала евакуацію співробітників і стабільну виплату зарплати. Тепер, після евакуації, активно допомагає переселенцям на Прикарпатті та займається лікуванням військових.
Ще в березні, попри близькі активні бойові дії, Кремінська багатопрофільна лікарня продовжувала свою роботу. Лікували цивільних і військових – осколкові поранення, травми внаслідок вибухів, а також «звичайні» хвороби. Сюди приїздили люди з найближчих містечок і сіл, зокрема з Рубіжного. Роботою закладу керувала Лариса Кульбач.
«Були поранені. Один цивільний загинув, коли вийшов з підвалу і потрапив під обстріл. Його 16-річному брату вибило око. Одну нашу медсестру поранило осколками. Ще один мирний загинув. Також приймали поранених військових», – розповідає вона.
Наприкінці березня жінка ще приїжджала до рідної лікарні з гуманітарною допомогою: привозила необхідні медикаменти, засоби гігієни, підгузки. Та бойові дії ставали дедалі ближчими та інтенсивнішими – тож Ларисі з дітьми та онуками довелося виїжджати в більш безпечне місце. Керівниця лікарні допомогла з евакуацією персоналу, а зараз і досі забезпечує стабільну виплату заробітних плат.
Із 180 евакуйованих співробітників, які зараз перебувають в Україні, 23 лікарі й медсестри працюють разом із Ларисою в новому офісі в Івано-Франківську – надають онлайн консультативну допомогу переселенцям.
Як лікар-ендокринолог за фахом депутатка консультує з медичних питань. Зокрема, часто звертаються військові.
«Допомагаю нашим військовим, тримаю зв’язок із госпіталями. У цих важких умовах військові багато хворіють. Тож працюю з ними віддалено», – каже Лариса Кульбач.
Також в Івано-Франківську депутатка активно допомагає переселенцям із рідної громади: їх тут налічується 2,5-3 тис. Складає списки вихідців з Кремінної, яким потрібна грошова чи гуманітарна допомога. Входить до ради переселенців при військовій адміністрації, яка займається питаннями житла. Збирає списки людей, чиє майно пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії.
«На Івано-Франківщині відкрили хаб для переселенців із Луганщини, де почали видавати гуманітарну допомогу, продуктові набори. Також я створила окремий телеграм канал, де можна отримати інформацію про гуманітарну , медичну та психологічну допомогу, дітям – знайти спортивний розвиток, культурні заходи», – зазначає лікарка.
І хоч Івано-Франківськ прийняв надзвичайно тепло, Лариса мріє про повернення додому. Аби лише лікарня вціліла, і можна було знову повернутися до звичної роботи.
«Сльози, душа рветься додому… В один момент війна змінила нас усіх: ми стали ще кращими, більш об’єднаними. Вірю, що нам вдасться все відбудувати після нашої перемоги. І пишаюся нашим Президентом: він згуртував навколо України весь світ, ми вдячні йому за мудрість і стійкість!», – підсумовує депутатка від «Слуги Народу».